Mieszkanka wskazała, urzędnicy zignorowali

- Już wiadomo kto zanieczyszcza powietrze w Jabłonnie - napisała nasza czytelniczka. Mieszkanka wskazała mężczyznę, który notorycznie przywozi do domu płyty meblowe i prawdopodobnie je pali. Poinformowaliśmy o tym Urząd Gminy, jednak urzędnicy zignorowali zgłoszenie.

- Już wiadomo kto tak zanieczyszcza powietrze w Jabłonnie przy ul. Szkolnej. Ten pan notorycznie jeździ taczką po płyty meblowe, które znajduje koło śmietnika na ul. Akademijnej. W tamtym tygodniu spotkałam tego pana jak niósł blat kuchenny. Adres tego pana to… - poinformowała nas mieszkanka Jabłonny.

Tego samego dnia przekazaliśmy do Urzędu Gminy treść maila oraz załączone zdjęcie. Zapytaliśmy również, jakie kroki zostaną podjęte w tej sprawie. Mimo że wiadomość wysłaliśmy 24 stycznia, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Urząd ignoruje również kolejne e-maile w temacie tej interwencji.

Należy wiedzieć, że wióry znajdujące się w płytach, są spojone klejem, który podczas palenia wydziela toksyczne dymy.

AKTUALIZACJA. Kilka minut po publikacji artykułu, otrzymaliśmy kolejną wiadomość.

- Nic w sprawie się nie zmieniło, pan rano wyprowadza swojego psa, po czym idzie do domu i wraca z taczką pod kosze na Akademijnej po meble lub ich resztki. Codziennie jest to samo - smród niemiłosierny. Zaczepiłam tego pana miesiąc temu i zapytałam czy on jest świadomy tego, co robi. Odpowiedział ze zdziwieniem, że nic złego nie robi, bo resztki z mebli to przecież drewno i może to palić. Zapraszam serdecznie na Szkolną około godz. 18-20, oczy szczypią od tego dymu. Chciałabym jeszcze dodać, że ten pan ma przed domem składowisko mebli, którymi pali w piecu - pisze mieszkanka.

/red/

3 komentarzy do “Mieszkanka wskazała, urzędnicy zignorowali

 • 7 maja 2019 at 12:10
  Link

  A inny typ obok tego co pali coś tam ma gołębnik który zasrywa chodnik po którym chodzą małe dzieci i jeśli się przewróci i rączkami dotknie chodnika a potem włoży do buzi to jakieś choroby murowane. Też się tym zajmij ie.

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 at 12:30
  Link

  Wójt interesuje się tylko zdjęciami na fejsbuku i nie ma casu na smog. Jak powiat kupił czujniki to pierwszy poleciał do zdjęcia.

  Odpowiedz
 • 17 maja 2019 at 11:59
  Link

  Ja w lutym wysłałam pismo do Wójta i Rady Gminy z kilkudziesięcioma podpisami rodziców ze szkoły w Jabłonnie, zaniepokojonych bardzo złą jakością powietrza w okolicach szkoły naszych dzieci. Do dziś nie otrzymałam odpowiedzi. Droga redakcjo, wysłałam Ci szczegóły na maila.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *