Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą

Konstanty Radziwiłł został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wojewody mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego wojewodę Zdzisława Sipierę.

- Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie - powiedział premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów. Podkreślił, że "serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach".

Mateusz Morawiecki dodał, że urzędy wojewódzkie "są integralną częścią całego aparatu państwowego, który zapewnia obecność państwa, w każdym zakątku Polski".

Przypomniał, że sprawne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich czterech latach, przyczyniło się do ogromnego przyrostu dochodów w samorządach. - Ten przyrost powinien jednocześnie iść w parze z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych oraz przyspieszeniem procedur - zaznaczył premier.

Na zakończenie Mateusz Morawiecki podkreślił, że wraz z wojewodami "rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego".

Źródło: Urząd Wojewódzki, fot. Krystian Maj / KPRM

One thought on “Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą

  • 28 listopada 2019 at 13:12
    Link

    No to przywróci pańszczyznę…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *