Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą

Konstanty Radziwiłł został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wojewody mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego wojewodę Zdzisława Sipierę.

– Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie – powiedział premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów. Podkreślił, że „serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach”.

Mateusz Morawiecki dodał, że urzędy wojewódzkie „są integralną częścią całego aparatu państwowego, który zapewnia obecność państwa, w każdym zakątku Polski”.

Przypomniał, że sprawne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich czterech latach, przyczyniło się do ogromnego przyrostu dochodów w samorządach. – Ten przyrost powinien jednocześnie iść w parze z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych oraz przyspieszeniem procedur – zaznaczył premier.

Na zakończenie Mateusz Morawiecki podkreślił, że wraz z wojewodami „rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego”.

Źródło: Urząd Wojewódzki, fot. Krystian Maj / KPRM