22-latek znęcał się nad córkami żony

– Zarzut znęcania się nad małoletnimi pasierbicami usłyszał 22-letni gminy Jabłonna, który został zatrzymany przez policjantów w minionym tygodniu. Na wniosek legionowskiej prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Przestępstwo, jakiego dopuścił się mężczyzna, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Dyżurny legionowskiej komendy od pracowników przychodni otrzymał informację o małoletnich dziewczynkach, które trafiły do placówki opieki zdrowotnej z otarciami naskórka i zasinieniami. Lekarz opatrujący dziewczynki miał wątpliwości co do okoliczności powstania owych obrażeń i zdecydował o powiadomieniu policji.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Mundurowi w rozmowie z jednym z członków rodziny dziewczynek ustalili, że prawdopodobnym sprawcą urazów u 3, 9 i 12-latki jest ich ojczym. Już w kilka godzin od otrzymania zgłoszenia policjanci z jabłonowskiego komisariatu zatrzymali podejrzanego 22-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, m.in. w postaci zeznań świadków czy wyników badań lekarskich, 22-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się nad małoletnimi. Na wniosek prokuratora mężczyzna został doprowadzony przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Źródło: KPP Legionowo