Dzień Pluszowego Misia w Jabłonnie

Dziś obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto, które ma wymiar również symboliczny, jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. W związku z tym jabłonowska biblioteka zaprasza w listopadzie dzieci na spotkania z Pluszowym Misiem.

– Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki o nich są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci – pisze Aneta Oczkowicz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie.

Jak dowiadujemy się, jabłonowska biblioteka zawsze w listopadzie zaprasza dzieci na spotkania z Pluszowym Misiem. W tym roku 20 listopada dzieci z przedszkoli w Jabłonnie i w Chotomowie miały okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Tym razem była to najnowsza bajka z repertuaru teatru „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”.

To bajka ukazująca wartość przyjaźni jako bardzo ważnej więzi. Główny bohater, Miś Marcel, obchodził swoje urodziny. Obok niego wystąpili jego przyjaciele: Króliczek, Kangur i Tygrys, którzy zastanawiali się jak zdobyć wymarzone prezenty dla Jubilata. Miś zrozumiał, a dzięki niemu dzieci na widowni, że nie rzeczy materialne a samo staranie się i gesty naszych przyjaciół – to najlepszy prezent.

Podczas oglądania spektaklu było dużo śmiechu a dzieci z ochotą uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Fot. GBP w Jabłonnie