Sąd uchylił wyrok. Chodorskiemu nie należy się odszkodowanie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi - Północ w Warszawie uchylił wyrok w sprawie Jarosława Chodorskiego przeciwko Urzędowi Gminy Jabłonna, w którym nakazano urzędowi wypłatę ok. 45 tysięcy złotych odszkodowania i pokrycie kosztów sądów. Poprzedni wyrok został wydany po ukryciu przez wicewójta Michalskiego dokumentów sądowych, które miał przedstawić Radzie Gminy. Czy jabłonowski urząd wystąpi do wójta Chodorskiego o zwrot pieniędzy?

- Wyrokiem wydanym w dniu 1 sierpnia 2019 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi - Północ w Warszawie w sprawie Pana Jarosława Chodorskiego przeciwko Urząd Gminy Jabłonna uchylił wyrok zaoczny z dnia 14 maja 2018 roku i oddalił powództwo. Wyrok nie jest prawomocny, a stronom przysługuje prawo odwołania się od orzeczenia - informuje Małgorzata Okrzejska, specjalista ds. administracyjnych z Oddziału Administracyjnego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi - Północ w Warszawie.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji wójt Jarosław Chodorski postanowił powalczyć przed sądem o pieniądze, które utracił w wyniku obniżenia wynagrodzenia. 14 maja 2018 r. Sąd Rejonowy wydał wyrok po myśli wójta i nakazał urzędowi wypłatę 45.334,80 zł odszkodowania oraz pokrycie kosztów sądowych. Okazało się jednak, że wyrok został wydany po zatajeniu przez wicewójta Marcina Michalskiego dokumentów sądowych, które zastępca wójta był zobowiązany przedstawić Radzie Gminy. Kiedy sprawa wyszła na jaw, sąd zajął się nią ponownie. Tematem zainteresowała się także prokuratura.

Dzisiaj zapytaliśmy Urząd Gminy, czy gmina wystąpiła do Jarosława Chodorskiego o zwrot ponad 45 tys. zł oraz czy wicewójt Michalski poniesie konsekwencje służbowe, w związku z tym, że w wyniku ukrycia dokumentów sądowych, doprowadził w 2018 roku do wydania wyroku niekorzystnego dla Urzędu Gminy. Po uzyskaniu odpowiedzi, opublikujemy je na naszym portalu.

18 komentarzy do “Sąd uchylił wyrok. Chodorskiemu nie należy się odszkodowanie

 • 13 sierpnia 2019 at 14:07
  Link

  Czy Prawo i Sprawiedliwość zajmie stanowisko w tej sprawie?

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2019 at 19:15
  Link

  CZY TO MOŻE JEST CZERWONA ZARAZA ?

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2019 at 19:45
  Link

  Jemu te pieniądze się “należały”

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2019 at 19:50
  Link

  To na jakiej podstawie wypłacono mu odszkodowanie jeśli wyrok nie był prawomocny? Czy przypadkiem nie złamano prawa i kto wydał polecenie wypłacić kasę. Mam nadzieję że media i prokurator wyjaśnią te sprawę bo jest tu wiele niejasności.

  Odpowiedz
  • 14 sierpnia 2019 at 06:29
   Link

   Wypłacono ze złamaniem prawa. M.in. w konspiracji w stosunku do skarbniczki. Dlatego m.in odeszła. Zresztą cała operacja to oczywisty kryminał. Za mniejsze rzeczy ludzi sadzali, a ten gang chodzi po wolności. Co by się stało z pacjentem, który przyszedł do banku i na podstawie fałszywych dokumentów wziął kredyt na 40 tysiączków? Jaka była awantura z prezydent Łodzi, bo jakiś papierek brzmiał nie tak. A tu cisza.

   Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2019 at 20:24
    Link

    Na sesji skarbniczka poinformowała radnych, że pieniądze i to bez przedstawienia wyroku (sic!) wypłaciła księgowa na ustne polecenie sekretarz gminy Sobczak.

    Odpowiedz
    • 17 sierpnia 2019 at 19:53
     Link

     To jeszcze Pani sekretarz w ten cyrk umoczona? No to będzie się działo.

     Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2019 at 18:23
  Link

  Czy Chodorski wie co to WSTYD. Przypuszczam, że wątpię. Jakim jest przykładem dla urzędników i czy ma moralne prawo oczekiwać od nich rzetelnej i uczciwej pracy!

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2019 at 18:35
  Link

  Mam nadzieję że sądy prześwietlą to wszystko dokładnie i być może CBA się zainteresuje? Takie sprawy nie powinny mieć niedomówień.

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2019 at 20:06
  Link

  jak by to swinia w szkode wlazła to byłby przypadek a tu zamierzony skok na kase i co tak bez wniosku do prokuratora ?

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2019 at 08:00
   Link

   Z tego co wiem prokuratura się tym zajmuje. Jej opieszałość w tym przypadku jakoś nie dziwi, wszak pisowskie sympatie działają. Być może czekali na ten wyrok.

   Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2019 at 19:07
  Link

  Pamiętam jak na pierwszej sesji w 2015 r. radni ustalili wynagrodzenie dla wójta na poziomie ok.6 tyś. zł brutto argumentując, że ma małe doświadczenia pracy w samorządzie gminnym. Wójt się wkurzył, że za taką kasę nie będzie pracował. I wtedy do akcji wkroczyła ówczesna sekretarz gminy Grażyna Woźnicka która przekonała radnych o podwyższeniu wynagrodzenia argumentując, że Chodorski “jest niczym świeży powiew wiatru”. Tydzień później złożył jej propozycję nie do odrzucenia czyli żeby dobrowolnie zrezygnowała z pracy. Jak widać to był raczej tajfun i tak już niestety zostało.

  Odpowiedz
  • 16 sierpnia 2019 at 08:31
   Link

   I robić z takim interesy…

   Odpowiedz
  • 16 sierpnia 2019 at 10:23
   Link

   i jak widać płaszczenie się przed poteorm nic jej nie nauczyło

   Odpowiedz
  • 19 sierpnia 2019 at 18:37
   Link

   To nie wicherek raczej tornado lub burza z piorunami. Oba zjawiska mega groźne i nieprzewidywalne jak nie przymierzając JNP (Jaśnie Nam Panujący)

   Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2019 at 11:05
  Link

  Zuchwałość i poczucie bezkarności wójtów nie zna granic. Zataili przed radnymi wezwanie sądu aby radni zajęli stanowisko w sprawie. Czyżby liczyli na to, że się to nie wyda? Ciekawe kto będzie kozłem ofiarnym jak się okaże, że działali bezprawnie. Obstawiam nieszczęsną księgową którą zmuszono do wykonania polecenia Sobczak.

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2019 at 19:11
  Link

  Okazuje się, że te 45 tys. pobrał bezpodstawnie. Ciekawe czy zwróci je dobrowolnie czy też przeczołga się przez wszystkie sądy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *