FOTO. Posiedzi 10 lat za narkotyki?

Legionowscy kryminalni zatrzymali w Jabłonnie 40-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie prawie 12 gramów marihuany. W wyniku dalszych czynności, w miejscu zamieszkania, operacyjni ujawnili prawie 150 gramów amfetaminy, cztery wagi oraz „dilerki”. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy dzięki poczynionym wcześniej ustaleniom pozaprocesowym kilka dni temu na terenie Jabłonny zatrzymali 40-latka z Legionowa podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie zatrzymania przy mężczyźnie kryminalni ujawnili zbryloną substancje koloru brązowego. Tester potwierdził, iż jest to marihuana o wadze 12 gramów.

W miejscu zamieszkania podejrzanego stróże prawa ujawnili kolejne środki odurzające. Tym razem była to amfetamina o wadze blisko 150 gramów. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli również cztery wagi oraz woreczki foliowe z zapięciem strunowym.

Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił legionowskiej prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do tego i zastosował wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Legionowo