Remont ul. Przylesie przedłużony do października

Remont ul. Przylesie w Jabłonnie przedłuży się do końca października. Wójt podpisał aneks na wydłużenie terminu robót ze względu na przebudowę linii energetycznej i dostosowanie okolic przystanków autobusowych do standardów ZTM.

Początkowo remont ul. Przylesie miał zakończyć się w tym miesiącu. Jednakże okazało się, że gmina musi wydłużyć termin realizacji tej inwestycji. Dlaczego?

- Kilka dni temu podpisałem aneks o przedłużenie tego terminu z racji tego, że wyszły nowe okoliczności w trakcie tego zdania, które wcześniej nie były możliwe do przewidzenia. Musimy przebudować kawałek linii energetycznej, na którą w trakcie natrafiliśmy. Czasami zdarza się, że przy wykopach trafia się na przewód, który nie jest zinwentaryzowany. Także wymaga to dodatkowej dokumentacji i przebudowy linii energetycznej - mówi wójt Jarosław Chodorski.

Wójt dodaje, że gmina dostała również wytyczne od ZTM odnośnie standardu okolic przystanków. Mają one być dostosowane do autobusów niskopodłogowych i zawierać elementy niezbędne dla osób niepełnosprawnych.
Jak poinformował wójt, inwestycja zostanie zakończona w październiku. Możliwe, że nowa nawierzchnia zostanie wylana jeszcze w tym miesiącu.

Inwestycja wykonywana przez firmę AGBUD z Dąbrówki rozpoczęła się wraz z początkiem czerwca. Jej koszt to 1.313.763 zł. Prace były planowane już w poprzednich latach, ponieważ Rada Gminy zabezpieczała środki finansowe na remont ul. Przylesie, aczkolwiek wójt rezygnował wówczas z wykonania tej inwestycji.

One thought on “Remont ul. Przylesie przedłużony do października

 • 5 sierpnia 2019 at 09:33
  Link

  horroru ciąg dalszy.

  By dojechać do osiedla wielorodzinnego na Leśną od str. Politechnicznej, jestem kierowany na objazd, na którym już ze dwa razy prawie urwało mi kołpaki.
  A można było na tym krótkim odcinku ze skrzyżowania przy Żabce do skrętu w Leśną zrobić ruch dwukierunkowy. Wszyscy byliby szczęśliwi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *