Remont ul. Przylesie przedłużony do października

Remont ul. Przylesie w Jabłonnie przedłuży się do końca października. Wójt podpisał aneks na wydłużenie terminu robót ze względu na przebudowę linii energetycznej i dostosowanie okolic przystanków autobusowych do standardów ZTM.

Początkowo remont ul. Przylesie miał zakończyć się w tym miesiącu. Jednakże okazało się, że gmina musi wydłużyć termin realizacji tej inwestycji. Dlaczego?

– Kilka dni temu podpisałem aneks o przedłużenie tego terminu z racji tego, że wyszły nowe okoliczności w trakcie tego zdania, które wcześniej nie były możliwe do przewidzenia. Musimy przebudować kawałek linii energetycznej, na którą w trakcie natrafiliśmy. Czasami zdarza się, że przy wykopach trafia się na przewód, który nie jest zinwentaryzowany. Także wymaga to dodatkowej dokumentacji i przebudowy linii energetycznej – mówi wójt Jarosław Chodorski.

Wójt dodaje, że gmina dostała również wytyczne od ZTM odnośnie standardu okolic przystanków. Mają one być dostosowane do autobusów niskopodłogowych i zawierać elementy niezbędne dla osób niepełnosprawnych.
Jak poinformował wójt, inwestycja zostanie zakończona w październiku. Możliwe, że nowa nawierzchnia zostanie wylana jeszcze w tym miesiącu.

Inwestycja wykonywana przez firmę AGBUD z Dąbrówki rozpoczęła się wraz z początkiem czerwca. Jej koszt to 1.313.763 zł. Prace były planowane już w poprzednich latach, ponieważ Rada Gminy zabezpieczała środki finansowe na remont ul. Przylesie, aczkolwiek wójt rezygnował wówczas z wykonania tej inwestycji.