Chodorski znowu bez absolutorium!

Rada Gminy uznała, że ma zastrzeżenia do wykonania ubiegłorocznego budżetu gm. Jabłonna przez wójta i nie udzieliła Jarosławowi Chodorskiemu absolutorium. Przeciwko absolutorium zagłosowało aż 9 radnych.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy procedowano uchwałę dotyczącą udzielenia absolutorium wójtowi Chodorskiemu za wykonanie budżetu za 2016 rok. Przeciwko było 9 radnych: Dorota Świątko, Włodzimierz Kowalik, Arkadiusz Syguła, Marta Lipińska, Adam Krzyżanowski, Marek Zieliński, Mariusz Grzybek, Paweł Krajewski i Zenon Chojnacki. Pozytywnie ubiegłoroczną pracę wójta ocenili jedynie: Tomasz Wodzyński, Bogumiła Majewska, Wojciech Nowosiński i Artur Szymkowski. Na sesji nie byli obecni Witold Modzelewski i Teresa Gałecka.

Już niedługo na Jabłonna Dla Mieszkańców napiszemy, dlaczego trzeci rok z rzędu wójt Chodorski nie zasłużył na otrzymanie absolutorium.

Jabłonna Dla Mieszkańców

41 komentarzy do “Chodorski znowu bez absolutorium!

 • 28 czerwca 2017 at 19:11
  Link

  Pan wójt smutny (do twarzy mu z tą melancholią) za to vice… stone cold. Co za gość! :O

  Odpowiedz
  • 30 czerwca 2017 at 05:37
   Link

   Za swoje fotki na fb to chyba nigdzie ie dają ablutorium no chyba że w Serbinowie, bo tam takie same drogi jak u nas, czyli brak.

   Odpowiedz
 • 28 czerwca 2017 at 19:16
  Link

  Pan wójt chyba wie jaki los go czeka w listopadzie 2018. Zostanie mu się ino krawat i garnitur. Tylko czy ten strój będzie pasował do zakładu fryzjerskiego?

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2017 at 13:32
   Link

   I co wtedy stanie sie z nasza Domka Kreciszka?
   Zawsze moze zajmowac sie marcetingu salonu fryzjerskiego.?

   Odpowiedz
   • 30 czerwca 2017 at 21:59
    Link

    Mam skromne pytanie – jedzie Pan(i) na p. Dominikę jak rozumiem. A czy mogę znać powody dla którego jest obiektem Pańskich (nie)westchnień? Czy ta osoba coś zrobiła nie tak? Bo często czytam te komentarze i te pseudo się przewija. Wieś mała i się dowiedziałam o kim piszecie. Chciałabym wiedzieć co z Nią nie tak???

    Odpowiedz
    • 30 czerwca 2017 at 23:02
     Link

     Ja tez bym chciał się dowiedzieć. Czemu szczujnia uwzięła się na tę panią? Może konkurs o stołek w dziale marcetingu ktoś z rodziny przegrał? 😛

     Odpowiedz
     • 1 lipca 2017 at 05:39
      Link

      Krolewna została przyjęta w ramach tzw. “transparentności” – bezpośrednio z komitetu wsparcia “ojca opatrznościowego” i fundacyji tegoż ojca, którego jak mówią ludzie nadzorują tylko niebiosa…., który jawił się nam jako “czysty jak łza”. Właśnie jawił…..
      Dla mniej wtajemniczonych wszystko jasne, bo kampania “ojca opatrzności” ciągle trwa, a my wszyscy ją opłacamy, a wszystko w ramach “uczciwości i transparentności :). Czujecie to…? Problem w tym, że ojciec opatrznościowy tego nie widzi, dla niego jest wszystko czyste jak łza i czeka na kolejne instrukcje z niebios. To gratulujemy ojcu, poczucia humoru. Nic dziwnego że ludzie mu nie wierzą.

     • 1 lipca 2017 at 11:00
      Link

      My z Jarkiem jestesmy chronieni przez ta sama “opatrznosc”. Zapraszam do naszego klubu “Sowa & Jarek bez przyjaciol”. ?

     • 1 lipca 2017 at 11:05
      Link

      Wierzą czy nie wierzą – za wcześnie ta mowa, dopiero przy następnych wyborach się o tym przekonamy 😛
      Ja tylko, z pewną, nie powiem, zazdrością, obserwuję od jakiegoś już czasu jak wydłuża się łańcuszek znajomych na facebookowym koncie Jego Świetlistości 🙂

      “Przybądźcie z nieba na głos naszych modlitw,
      mieszkańcy chwały wszyscy święci Boży;
      Z obłoków jasnych zejdźcie aniołowie,
      Z rzeszą zbawionych spieszcie na spotkaaaaaaaanie”

     • 1 lipca 2017 at 12:14
      Link

      Łańcuszek się wydłuża szczególnie dziewczynek które nie osiągnęły 18 roku, które sam “ojciec” zaprasza. Kręcisz ty naprawdę nie wiesz co gadasz, za to na fan pejczu ma tylu co kot napłakał. Pamiętaj liczy się jakość. Fejs bukiem nie wygrywa się wyborów. Ja wiem ze mammy internetowego ojca narodu.

     • 3 lipca 2017 at 15:14
      Link

      widzę panie Wojtku Krciszu ze przypowiesc o burej suce i jej krzywdzie pomogła cha cha cha………..

 • 28 czerwca 2017 at 21:15
  Link

  Ciekawi mnie tylko po co to całe absolutorium…. Ile razy trzeba go nie otrzymać żeby coś się w końcu stało. 5, 10, 20? 🙂 Po cholerę ten cyrk.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2017 at 08:15
  Link

  A co n to Misia? Przecież najpiękniejszy się uczy.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2017 at 13:17
  Link

  A Matka Teresa z Suchocina nie dostała czerwonej kartki za promowanie Fryzjera?
  Ciekawe kogo będzie promować w najbliższych wyborach samorządowych 2018?

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2017 at 14:38
  Link

  Nie pomogła ruda, która całymi dniami przesiaduje u fryzjera i mąci, w zakładzie i dookoła? Czyżby kolejnego etatu szukała? Kto by się spodziewał, że “transparentny fryzjer” przejmie spady po “odnowicielce”. Słabe co?

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2017 at 07:42
  Link

  Pozdrawiam Wszystkich którzy chcą dla Gminy dobrze.
  Sesja XL którą obejrzałem utwierdziła mnie, że 3/4 Radnych, będąc w opozycji do Wójta nie rozróżnia że faulując Wójta, fauluje Gminę. Przykład raportu z kontroli ośrodka zdrowia. Wszystko robili żeby na Radzie Gminy tego nie przedstawić miesiąc temu, na komisji utrącili, a na ostatniej R.G. się nie udało bo ” po ludzku”, zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy prowadzili obrady bardziej demokratycznie niż Przewodniczący, który nie wątpię do tej sytuacji by nie dopuścił.
  A brak absolutorium wynika nie z niewykonania budżetu, a urażonych Radnych że nie mogą po swojemu sterować Wójtem jak to było w przeszłości z poprzednimi Wójtami. Jak tak bardzo by im zależało na Dobru Gminy, to by poparli wniosek o referendum o odwołanie Wójta. A tak wolą się z nim kopać do końca kadencji na szkodę Nas wszystkich.
  P.S. Mam pytanie do Pana Redaktora, dlaczego na tym Forum nie umieścił Pan wyników kontroli ośrodka zdrowia, skoro były jawne, a ma Pan bardzo dobry kontakt z Radnymi oficjalnie i nieoficjalnie? i materiały te podobno były dostępne od ponad miesiąca?

  Odpowiedz
  • 30 czerwca 2017 at 09:25
   Link

   Panie Kościelny, to oczywiście jest pana zdanie, ale absolutorium nie uchwala się dlatego, że jest się w komitecie wójta (czyli z obowiązku, tudzież powinności) lub czy mi zrobił “dobrze”, czy też nie. Uchwala się go z realizacji (wykonania) budżetu. Nie można więc głosować za, jeśli nie został wykonany. Przynajmniej tak mi się wydaje. Dodam, też jak pan, chcę dobra gminy, ale nie takiego. Nie chcę się również poddawać tej nachalnej propagandzie, może komuś to nie przeszkadza, to jego sprawa. Dodam więcej, odnosząc się do pana wypowiedzi, że radni są przedstawicielami nas i nie mogą, wręcz nie powinni, być uwiązani za powrózek i głosowali tak jak wójt sobie zażyczy. To byłoby sprzeczne z regułami samorządu i demokracji. Jeśli chce się mieć jedno ciało, które zarówno stanowi i wykonuje, to trzeba pojechać do Wenezueli, tam jest ku temu “klimat” i dobre miejsce. Tam “wódz” zaczął lekceważyć władzę ustawodawczą i następnie rządzić bez niej, czyli z jej pominięciem, co w konsekwencji doprowadziło do rządów autorytarnych i wielkiego kryzysu gospodarczego, bo nie było już władzy ustawodawczej, która mogła kontrolować działania ojca narodu. Ja tego nie chcę i pewnie każda rozsądna osoba też i proszę wybaczyć, ale nie zgodzę się z tą nagonką na organ wykonawczy w gminie, bo nie tylko powinien być, ale powinien być niezależny jak teraz, a nie sterowany “ręcznie” przez organ wykonawczy. Pewnie dlatego ta niechęć wójta do nich i wieczne pretensje, ataki, itd, że nie chcą działać tak jak on? A on chce dobrze, tylko oni niby nie. 🙂 To niech on z nimi rozmawia, a nie tylko żąda jak z relacji z sesji. Niestety sztuka sprawowania władzy nie jest łatwa, ale tego trzeba się nauczyć, a nie żądać przez media, że inni są winni obecnego stanu rzeczy, tylko nie on, to irracjonalne!
   Natomiast w jednej sprawie zgodzę się z panem Kościelnym, szkoda że referendum w sprawie odwołania wójta nie było. Teraz pozostaje nam czekać jeszcze ze dwa lata.
   Natomiast jeśli wójt nadal tak będzie “działał”, to będzie on jak teraz, w opozycji, ale do samego siebie. Tak wiec na nic ten płacz, jeśli przyjmuje się taką, a nie inną “strategię” działania. Wszystkiego dobrego życzę.

   Odpowiedz
   • 30 czerwca 2017 at 11:29
    Link

    A ja tak czy siak się nie martwię, bo wiem że w razie potrzeby, w gminie jest kompetentny za-… to jest, chciałem rzec: na-stępca! 🙂

    Odpowiedz
   • 30 czerwca 2017 at 12:16
    Link

    No ale budżet wykonał, zarzucono Mu nie wykonanie zadań wieloletnich.
    Czyli czegoś zaplanowanego na wiele lat czyli 2016, 2017 itd. Powinni go rozliczać z zadań które miał zakończyć w 2016 roku. Wszystkie zarzuty dotyczyły czegoś co ma się zakończyć w roku 2017 albo 2018?

    Odpowiedz
    • 1 lipca 2017 at 05:45
     Link

     Jakby wykonał budżet, absolutorium pewnie by dostał, ale jak widać nie wykonał. 🙂

     Odpowiedz
 • 30 czerwca 2017 at 11:03
  Link

  Brawo! Rzeczowo i na temat. Radni reprezentują mieszkańców i nie będą, jak chciałby zapewne wójt, głosować tak jak on chce. Tym bardziej, że cały czas, mówiąc kolokwialnie, ich olewa.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2017 at 12:41
  Link

  Nigdy nie będzie dobrze jeżeli władza stanowiąca nie współpracuje z władzą wykonawczą i na odwrót. Niestety tego wciąż brakuje w Jabłonnie, ale jestem optymistą i sśdzę, że w końcu się doczekamy współpracy i porozumienia Radnych z Wójtem. Jak nie w tej, to w następnej kadencji.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2017 at 12:45
  Link

  Panie Chemiku pachnącym benzyną, Pan nie pisze o Wenezueli tylko o Polsce.
  Panu się nie podoba Chodorski tylko Jarosław Kaczyński. To nie to forum, nie ten poziom.

  Odpowiedz
  • 30 czerwca 2017 at 17:43
   Link

   Kaczynski to idol chodorkiego. No niestety. CHemia jest miedzy nimi. To pisuar.

   Odpowiedz
 • 30 czerwca 2017 at 13:02
  Link

  a ja się spotkalem z fryzjerem 3 razy w ciągu jednego dnia (poważnie) i refleksji nad tym, co w gminie, nie zauważyłem. Na proste pytanie o następną szkołę (bo wg mnie problem już teraz jest poważny) usłyszałem, że jest przerabiany projekt hali sportowej przy CEKS. Ja nie wiem, jak wam, ale mnie się zdaje, że potrzeby lokalowe szkół w gminie są poważniejsze, niż hala sportowa a brak myślenia strategicznego będzie się odbijał na jakości nauczania. Nie kogoś tam w Gołdapii czy Gorzowie tylko naszych dzieci czy wnuków. To jest po prostu cyrk.

  O potrzebie przeglądów gwarancyjnych dla pomp ciepła, wymiany filtrów w rekuperatorach w CEKS czy aktualizacji softu do CCTV to już nie wspominam, bo to jak kamień w wodę. Naprawiłem tracker po dewastacji jakiegoś idioty i czekam na pierwszy wypadek na rondzie z powodu braku sprzątania piachu po zimie.

  Odpowiedz
 • 1 lipca 2017 at 10:43
  Link

  Nie wiem czy widzicie jak na fryzjerskiej stronie manipuluje mieszkańcami pisząc ze budżet wykonany. Co to za człowiek ? Ohyda.

  Odpowiedz
  • 2 lipca 2017 at 05:21
   Link

   Bo mamy fryzjara z “dobrej zmiany”, na której wzoruje się i zakrzywia rzeczywistość propagandą putnowską. Pisuarowy fryzjar.

   Odpowiedz
 • 1 lipca 2017 at 11:23
  Link

  Niestety Chodorski przykłada się bardziej do prowadzenia facebooka niż zarządzania gminą. Taki internetowy wójt.

  Odpowiedz
 • 1 lipca 2017 at 13:06
  Link

  Ciekawe opinie (odnosnie nieudzielenia absolutorium) na FB pana Wójta, najbardziej ciska gromami niejaka pani Kasia Kromp. Czy to ktoś miejscowy, faktycznie obeznany z tematami gminy? Czy może tylko…?
  …czy może tylko, z przeproszeniem, raban robi – jak jeden taki gałgan tutaj w komentarzach 😉 😛

  Odpowiedz
  • 1 lipca 2017 at 13:15
   Link

   Aha, zdaje się, już wiem! To pani Wójt z odległej gminy. Najwyraźniej dobrze zorientowana 😉 Co za troska!
   Serce rośnie: ten nasz pan Jarosław ma wszędzie przyjaciół, co w razie potrzeby, za nim murem!
   Oooo! O wynik wyborów jestem spokojny. Serce rośnie 🙂

   Odpowiedz
   • 1 lipca 2017 at 14:33
    Link

    Jakbyś był spokojny, to w komentarzach byś nie siedział, nawet siebie okłamujesz. Czy nie widzisz ze wójt zniechęcił do siebie większość mieszkańców. Za nim stoją ci którym kadzi, lub ci których sobie “podporządkował” Mieszkańcom nie podobają się jego przepychanki i zrzucanie winy na wszystkich dookoła tylko nie jego, nie dziwi cie to? 🙂

    Odpowiedz
 • 1 lipca 2017 at 16:10
  Link

  A na wsi mowia, ze powstanie jeden silny oboz przeciwko Fryzjerowi. Ale czy to prawda?

  Odpowiedz
  • 1 lipca 2017 at 16:41
   Link

   A co fyzjer nie wie, przecie lun niebios slucha i przed nimi jest odpowiedzialny nie przed prawem.

   Odpowiedz
 • 2 lipca 2017 at 08:03
  Link

  obejrzałem, póki co, część relacji z sesji, subiektywnie muszę stwierdzić że cienko wyszła radnym ta argumentacja przeciwko udzieleniu absolutorium

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *