„Może tutaj liczą na progres, jeśli chodzi o liczbę urodzeń”. TVN Turbo o stojakach na rowery w Suchocinie

TVN Turbo ponownie odwiedził gm. Jabłonna, żeby przyjrzeć się kolejnemu absurdowi inwestycyjnemu. Tym razem redaktorzy na tapet wzięli stojaki na rowery w Suchocinie, które mają służyć okolicznej młodzieży. – Śmieją się tylko mieszkańcy, że dzieci jest tutaj 20, a miejsc do zaparkowania rowerów 110 – komentowali dziennikarze. A kto wpadł na pomysł tej kuriozalnej inwestycji? – Trudno dzisiaj mówić o tym, to już dawno było – zasłania się brakiem pamięci wójt.

Kamil Jaśkowiak i Krzysztof Ruszała, którzy prowadzą w TVN Turbo popularny program „Absurdy drogowe”, przedstawiają miejsca, w których nadgorliwość zwyciężyła prostotę, megalomania rozsądek, a wyobraźnia logikę. Dziennikarze pokazują po prostu mało trafione inwestycje drogowe i coraz chętniej… odwiedzają gm. Jabłonna.
W przeszłości opisywali m.in. zakup zniszczonego budynku przy ul. Zegrzyńskiej w Jabłonnie oraz montaż spowalniaczy na dziurawej drodze w Dąbrowie Chotomowskiej, natomiast teraz przyszedł czas na stojaki na rowery w Suchocinie.

Źródło: TVN Turbo/”Gdyby przyjechał tutaj cały peleton, każdy miałby swoje miejsce na rower”

„Tych miejsc jest odrobinę zbyt wiele”

– I tako samo jak są parkingi samochodowe takie tradycyjne, tak samo powstają parkingi dla rowerów. W końcu gdzieś swój jednoślad zaparkować musisz. Natomiast jest takie polskie powiedzenie: „mierz siły na zamiary”, bo coś mi się wydaje, że tych miejsc jest tutaj odrobinę zbyt wiele – komentowali rowerową inwestycję dziennikarze TVN Turbo.

Dziennikarze zauważyli, że sam pomysł inwestycji był słuszny, ponieważ dzieci udające się do szkoły, muszą gdzieś zostawić rowery, kiedy przesiadają się do autobusu, ale dodali również, że mieszkańcy śmieją się z liczby zainstalowanych stojaków. – Dzieci jest tutaj 20, a miejsc do zaparkowania rowerów 110. Czyli 90 miejsc tak czy siak będzie nieużywanych. Ale może tutaj bardzo liczą na progres, jeżeli chodzi o liczbę urodzeń i to jest taka prognoza przyszłościowa… Na razie dzieci jest 20, ale kto wie, może za chwilę będzie 120? – ironizowali redaktorzy.

Dziennikarze żartowali, że stojaki mogą być wykorzystywane również podczas turnieju kolarskiego. – Gdzieś ci kolarze muszą rozprostować nogi, zjeść i odpocząć – tłumaczyli.

Czytaj również:

Wójt nie pamięta

Stojaki w Suchocinie powstały w ramach projektu budowy ścieżek rowerowych. Większość osób zastanawia się jednak, kto był pomysłodawcą takiego liczby stojaków i ile to kosztowało. Ostatnio podczas wideospotkania z wójtem zapytał o to jeden z mieszkańców.

– Kto wpadł na taki pomysł? Trudno dzisiaj mówić o tym, to już dawno było – odpowiedział zawstydzony Jarosław Chodorski.

Inwestycja kosztowała ponad 13 tysięcy złotych i została wykonana po zatwierdzeniu przez kierownictwo Urzędu Gminy.