TVN Turbo w Dąbrowie Chotomowskiej. „Te progi są dość kuriozalnym pomysłem”

– Progi inicjatywa słuszna, natomiast tutaj droga jest dziurawa niczym ser szwajcarski. Nikt rozsądny w tym miejscu na pewno nie rozwija zawrotnych prędkości – mówią dziennikarze TVN Turbo o progach zwalniających, które wykonano za około 26 tysięcy złotych w Dąbrowie Chotomowskiej.

Kamil Jaśkowiak i Krzysztof Ruszała, którzy prowadzą w TVN Turbo popularny program „Absurdy drogowe”, przedstawiają miejsca, w których nadgorliwość zwyciężyła prostotę, megalomania rozsądek, a wyobraźnia logikę. Dziennikarze pokazują po prostu mało trafione inwestycje drogowe.

„Kuriozalny pomysł”

Tym razem postanowili odwiedzić Dąbrowę Chotomowską. – Przyjechaliśmy tutaj z powodu progów zwalniających – mówią dziennikarze.

– Droga dziurawa jak ser szwajcarski, a na niej budować progi, wydaje się dość kuriozalnym pomysłem i takim jest w rzeczywistości – twierdzą prowadzący „Absurdy drogowe”.

Dziennikarze dodają również, że najpierw należy wyremontować drogę i dopiero następnie zamontować progi zwalniające, a nie odwrót.

Aktywista dziękuje wójtowi i wicewójtowi za inwestycję

Wspomniane spowalniacze zamontowano około rok temu. Urząd Gminy zapłacił firmie ARTBRUK około 26 tys. złotych za wykonanie 4 progów.

– Dzięki temu, że Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna i jego Zastępca Marcin Michalski są prawie tak uparci, jak my (elegancko ujmując: konsekwentni), okoliczne dzieci nareszcie są bezpieczne a piesi nie muszą tonąć w kurzu po lokalnych rajdowcach (…). Lokalni hejterzy dostali ataku apopleksji – pisał w trakcie realizacji inwestycji lokalny aktywista Marcin Mizgalski, związany z zapleczem politycznym obecnego wójta.

Komentarze

 • 8 czerwca 2020 at 19:28
  Link

  Panie Chodorski, to obłęd. Kiedy zacznie pan słuchać wszystkich mieszkańców, a nie jednego wybranego, który stał za panem w wyborach? Czy naprawdę stołek jest ważniejszy niż wyobraźnia i logika? Dlaczego megalomania zwycięża tu rozsądek? Dlaczego na tę megalomanię wydaje pan nasze pieniądze? I wreszcie kiedy pan będzie wójtem całej gminy, a nie jednej osoby czy wybranego swojego otoczenia? Przypatrując się temu, mamy dość!

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 at 04:35
  Link

  Po co cały ten Wersal – „dość kuriozalne” – to jest debilne, kretyńskie, idiotyczne – żeby ograniczyć się do trzech słów. A przede wszystkim kryminalne. Za takie inwestycje to powinien być kryminał dla decydentów i podżegaczy. Zwłaszcza, że świat się śmieje.

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2020 at 13:12
  Link

  Jeszcze raz o „dość kuriozalne” – „Mamy dość!”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *