Strzelectwo sportowe. Trwa nabór do młodzieżowej sekcji

Sekcja Miłośników Broni Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, działająca przy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, podjęła starania w celu utworzenia młodzieżowej sekcji strzeleckiej. Na czym polega strzelectwo sportowe? Kto może zgłosić się do młodzieżowej sekcji? Gdzie będą odbywać się zajęcia?

Strzelectwo sportowe jest dyscypliną, która pozwala młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego, niezależnie od posiadanych warunków fizycznych. Dzięki swej uniwersalności i dostępności, strzelectwo sportowe można uprawiać od wczesnej młodości do emerytury. Ponadto wspomniana dyscyplina rozwija takie cechy jak: wytrwałość w dążeniu do celu i koncentrację, a także podnosi odporność psychiczną i uczy konsekwencji w realizowaniu postawionych przez siebie celów sportowych.

– W związku z powyższym podjęliśmy starania o to, aby otworzyć młodzieżową sekcję strzelecką w naszym stowarzyszeniu. Przewidujemy, że minimalny wiek dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach to 10 lat. Mając na uwadze bezpieczeństwo, trener osobiście będzie miał możliwość weryfikacji możliwości przystąpienia do treningów danego adepta strzelectwa. Według wstępnych założeń, treningi miałyby się odbywać 2 razy w tygodniu. Przewidywany koszt to składka w wysokości 150-200 zł miesięcznie w zależności od rodzaju przeprowadzanego treningu i liczebności grupy. Zajęcia będą się odbywały na strzelnicy w Maryninie lub w Liceum Ogólnokształcącym w Komornicy – informuje Sekcja Miłośników Broni LTS.

Szczegółowe założenia zostaną przesłane dla osób zainteresowanych, które wypełnią formularz zgłoszeniowy – TUTAJ.

Źródło i fot. – Sekcja Miłośników Broni LTS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *