Wisła zremisowała ze Świtem

Piłkarze Wisły Jabłonna rozpoczęli serię gier kontrolnych od spotkania z juniorami nowodworskiego Świtu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a bramkarz Wisły obronił rzut karny.

Boisko na jakim przyszło naszemu zespołowi podejmować gości było zmrożone, co mogło budzić niepokój w szeregach obu drużyn, ponieważ w takich warunkach o kontuzje nie jest trudno. Chwilami zawodnicy uprawiali rewię na lodzie poczynając od ślizgania, a kończąc na próbach zrobienia szpagatu. Cóż, takie są uroki rozgrywania meczów zimą.

Mimo że obie drużyny miały takie same warunki, to jednak lepiej przystosował się do nich Świt. Goście sprawniej operowali piłką, umieli ją rozegrać i stworzyć więcej zagrożeń pod naszą bramką. Mimo prowadzenia od 72. minuty po przepięknym rzucie wolnym wykonywanym przez Michała Banaszka z okolicy 35-40 m i wpakowaniu jej w okienko bramki Świtu oraz pechowo straconej bramce w ostatnich minutach spotkania, wynik 1:1 w tych anormalnych warunkach można uznać za całkiem dobry. Pierwsze koty za płoty! W barwach gości wystąpili byli zawodnicy Wisły: Patryk Żemajtis i Kajtek Gramza

Minuta po minucie:

4’ Juniorzy Świtu oddaje pierwszy strzał na bramkę z odległości 20 m, piłka leci daleko od bramki.

8’ Adam Podgórski górnym podaniem ze środkowej strefy boiska uruchamia naszego napastnika Kamila Szragę i tylko wyjście bramkarza gości ratuje jego zespół przed stratą bramki.

10’ Świt w przewadze, dwie groźne akcje w zarodku wpierw wślizgiem ratuje Mikołaj Kropicz a następnie wrzutkę pewnie wyłapuje Tomasz Kokosiński.

14’ Atakują juniorzy z Nowego Dworu. Na prawej stronie zamęt sieje Kajtek Gramza, przy którym nasi obrońcy muszą się sporo namęczyć, by nie tyle co odebrać mu piłkę, co w bezpośredniej walce biegowej go dogonić

18’ Rzut wolny z lewej strony boiska po faulu gracza gości na Jarku Kowalskim. Strzał Tomka Wierzbickiego o centymetry mija lewy słupek Świtu. Nadal 0:0.

22’ Silny mierzony strzał zza 16-tki pewnie broni Kokosiński.

25’ Wolny po faulu na Podgórskim. Strzał oddaje Mateusz Kowalski, jednak i tym razem piłka mija prawy słupek bramki gości.

27’ Do akcji prawą stroną po podaniu Michała Szymczaka włącza się Zbyszek Marzęcki, jednak jego podanie do Adriana Polaka wślizgiem blokuje defensywny pomocnik gości uniemożliwiając rozpoczęcie bramkowej sytuacji wiślakom.

29’ Końcami palców na rzut rożny piłkę paruje Kokosiński po bombie z 25 m zawodnika Świtu. Chwilę potem bez zagrożenia dla Wisły po rzucie rożnym.

32’ Goście w ciągu dwóch minut powinni strzelić co najmniej 2 bramki. Wpierw w sytuacji sam na sam tylko skrócenie kąta przez Kokosińskiego doprowadza do oddania strzału, który mija bramkę Wisły, by potem w zamieszaniu podbramkowym po wrzutce gracza przyjezdnych i odbiciu Kokosa dobitka nie trafia w światło bramki.

34-40’ Gra toczy się głownie w środkowej strefie boiska. Zawodnicy obu drużyn walczą o utrzymanie się na zmrożonej murawie, czasem upadają bez piłki lub po prostu się ślizgają starając się zachować równowagę i nie doprowadzić do jakiejkolwiek kontuzji w wyniku upadku.

42’ Z lewej strony pomocnik Świtu dogrywa piłkę wprost na nogę niepilnowanego kolegi z zespołu i tylko interwencja „Ala Boruc” w wykonaniu Tomka Kokosińskiego ratuje nasz zespół przed utratą bramki.

43’ RZUT KARNY DLA ŚWITU!!! Po faulu w polu karnym przez naszego zawodnika sędzia odgwizduje wapno, które w fenomenalny sposób broni Tomasz Kokosiński. Zawodnik gości mógł jeszcze dobić piłkę, ale był chyba w wielkim szoku po niestrzeleniu rzutu karnego, że nawet się do niej nie ruszył ułatwiając obrońcom wybicie piłki poza pole karne.

44’ Rzut rożny dla Wisły. Wrzutka, głową wybija obrońca Świtu. Piłkę przyjmuje Piotr Małyszew, podbija ją myląc gracza gości i z całej siły z okolicy 25 m uderza na bramkę przyjezdnych. Bramkarz Świtu z lekkimi problemami jednak broni strzał naszego zawodnika.

50’ Rzut rożny dla Świtu. Wrzutka i w ekwilibrystyczny sposób Mariusz Smorczewski piąstkując piłkę pokazuje się po raz pierwszy w meczu.

55’ Michał Banaszek do Jarka Kowalskiego, ten uruchamia Adama Fronczka, którego strzał uderza w boczną siatkę bramki gości. Nadal 0:0.

57’ Zawodnik po podaniu ze środka pola wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, strzał… i piłka leci obok bramki, uff.

65’ Rzut wolny. Wykonawcą Mateusz Kowalski, strzał z 30 m minimalnie nad bramką.

72’ 1:0!!!!! Przepiękny strzał Michała Banaszka z rzutu wolnego (ok. 35-40 m) wprost w okienko. Chwilę potem strzelec gola dla Wisły schodzi z urazem nogi… którą strzelił gola.

78’ Maciej Lech z wolnego, strzał Jarka Kowalskiego odwróconego tyłem do bramki ląduje nad poprzeczką. Przy okazji dostaje cios od bramkarza, który wyskoczył z zamiarem piąstkowania piłki, ale źle ocenił sytuacje i w momencie już oddanego strzału przez naszego napastnika z impetem wpada na niego doprowadzając do upadku. Kibice domagają się karnego! Gwizdek sędziego milczy. Nadal 1:0 dla Wisły.

84’ To powinien być gol dla Świtu! Centra z lewej strony boiska dociera do pomocnika gości, jednak na jego drodze staje Mariusz Smorczewski fenomenalnie broniąc strzał, który powinien zostać zamieniony na gola.

88’ Po dograniu Jarka Kowalskiego do Adriana Polaka, jego strzał z 18. metra pewni broni golkiper Świtu.

89’ Po akcji Wisły i niecelnym strzale naszego zawodnika, goście wyszli z kontrą i po wrzutce z lewej strony do niepilnowanego zawodnika Świtu i strzale na pustą bramkę przyjezdni doprowadzają do remisu 1:1!

90’ W ostatniej akcji meczu Adam Fronczek po podaniu Mateusza Kowalskiego wychodzi sam na sam z bramkarzem, oddaje strzał, który mija lewy słupek bramki gości, ale jednocześnie drugi raz tego samego dnia bramkarz spóźnia się z interwencją i fauluje naszego zawodnika w polu karnym po oddaniu przez niego strzału. Powinien być karny? Sędzia milczy by po chwile zakończyć spotkanie.

Następne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają w Wołominie z A-klasowymi rezerwami Huraganu. Mecz odbędzie się 11 lub 12 lutego.

Wisła Jabłonna – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (juniorzy) 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 72′ Michał Banaszek (rzut wolny), 1:1 88′ MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki

43′ niewykorzystany rzut karny przez MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (Tomasz Kokosiński obronił)

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Michał Banaszek, Mikołaj Kropicz, Jarosław Kowalski,Adrian Polak, Mateusz Kowalski, Adam Podgórski, Tomasz Wierzbicki, Zbigniew Marzęcki, Kamil Szraga. Na zmiany wchodzili Michał Szymczak, Mariusz Smorczewski, Adam Fronczek, Maciej Lech

Strzały celne / niecelne I połowa: Wisła Jabłonna 2/1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki 6/2
Strzał celne / niecelne II połowa: Wisła Jabłonna 7/2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4/1
Rzuty rożne I / II połowa: Wisła Jabłonna 1/3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4/4

Źródło: Wisła Jabłonna / fot. Piotr Siara Sieradzki