Urząd Gminy organizuje konferencję w Pałacu. 10 tysięcy złotych na salę i catering

W połowie października jabłonowski urząd zorganizuje konferencję dotyczącą budowy systemu gospodarki wodno-ściekowej. Nie odbędzie się ona jednak ani w Domu Ogrodnika, ani w Domu Strażaka, tylko w Pałacu w Jabłonnie. Gmina przeznaczy na czterogodzinną imprezę dla 60 osób, według obecnie znanych kosztów, blisko 10 tysięcy złotych. Na co dokładnie zostaną wydane te pieniądze?

17 października w godz. 13.00-17.00 w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się konferencja "Budowa systemu gospodarki wodnościekowej na terenie Gminy Jabłonna - etap I". Urząd Gminy zlecił jej organizację i obsługę Polskiej Akademii Nauk Dom Zjazdów i Konferencji (jednostka zarządzająca Pałacem).

Wynajęcie Pałacu i obsługa za 9,8 tys. zł

Gmina zamierza zaprosić na konferencję około 60 uczestników, w tym m.in. przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, władz samorządowych i zaprzyjaźnionych mieszkańców.

Zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty, Pałac za organizację 4-godzinnej konferencji zarobi 9,8 tys. zł.

Prezentacja, hostessy…

Wykonawca usługi będzie zobowiązany m.in. do zapewnienia sali konferencyjnej ze sprzętem technicznym oraz obsługą cateringową. Pałac będzie odpowiedzialny także za obsługę techniczną, w tym wyświetlanie prezentacji, grafik i filmów dotyczących systemu wodno-kanalizacyjnego. Wykonawca zobowiązany jest również do zapewnienia hostess: "3 osoby, ubrane w eleganckie, schludne, jednakowe stroje: mężczyźni w białe koszule z długim rękawem oraz ciemne spodnie i pantofle wizytowe, kobiety w ciemne długie spodnie lub ciemną spódnicę do kolan oraz białą koszulę z długim rękawem lub ciemną elegancką sukienkę do kolan z krótkim lub długim rękawem, skromnym dekoltem, zakrytymi plecami, bez elementów koronkowych, błyszczących, kobiety powinny mieć eleganckie czółenka z zakrytymi palcami i piętami".

Zgodnie z zamówieniem zostanie przygotowana przestrzeń na występ artystyczny. Urząd Gminy nie poinformował jednak, jaki występ artystyczny przewiduje i ile dodatkowo będzie on kosztował. W zamówieniu czytamy też, że gmina zobowiązuje się do zapewnienia konferansjera.

Catering dla zaproszonych

Przewidziany jest catering w postaci przerwy kawowej: kawa, herbata, woda, soki, owoce sezonowe filetowane, ciasta, desery, tartinki i rollsy z tortilli.

Zamówiony został również lunch złożony z:
- przystawek, co najmniej 3 rodzaje, w tym jedna wegetariańska;
- zupy: 2 rodzaje, w tym jedna wegetariańska;
- dania głównego na ciepło, co najmniej 3 rodzaje, w tym jedno wegetariańskie;
- sałatek i surówek, co najmniej 3 rodzaje;
- dodatków, co najmniej 3 rodzaje np. ziemniaki opiekane, kasza pęczak, gryczana, jaglana, ryż, warzywa na parze;
- deseru, co najmniej 3 rodzaje;
- napojów: kawa, herbata, woda, soki.

Nie wiadomo, dlaczego Urząd Gminy, mimo posiadania Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej oraz Centrum Kultury, postanowił powierzyć organizację konferencji zewnętrznej firmie. Dom Strażaka i Dom Ogrodnika dysponują odpowiednimi przestrzeniami i zapleczem technicznym do organizacji tego typu wydarzeń, jak również zasobami ludzkimi.

Co na to mieszkańcy?

- Staram się być cierpliwa, ale są sytuacje, kiedy ręce opadają. Na mojej i okolicznych ulicach w Chotomowie jest realizowana inwestycja budowy wodociągu i kanalizacji. Realizowana to chyba troszkę nadużycie jednak. Wszędzie totalny chaos i zero koordynacji. Tak to wygląda przynajmniej z mojej perspektywy. Dzisiaj jednak chyba firma , której powierzono wykonanie tego zadania potwierdziła stare powiedzenie "czy się stoi, czy się leży to wypłata się należy". Panowie, a i owszem pojawili się na ulicy, ale od czterech godzin przy papierosku debatują i szukają odpowiedzi na pytanie: pracować, czy nie pracować. Czy ktoś ze strony inwestora kontroluje "postęp" prac? Czy mieszkańców traktuje się poważnie? - pisze p. Agnieszka.

2 komentarzy do “Urząd Gminy organizuje konferencję w Pałacu. 10 tysięcy złotych na salę i catering

 • 3 października 2019 at 15:02
  Link

  Uwaga na nadaktywnego ostatnio aktywistę wparuje na konferencję i zbierze haracz na fotoradar! Żeby nie było, że nie ostrzegałem!

  Odpowiedz
 • 3 października 2019 at 15:05
  Link

  A tak w ogóle, to czemu konkretniejszemu ma służyć ta konferencja? Oprócz wyszynku i prezentacji hostess? Jaki z tego ma być pożytek publiczny?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *