Powstanie sołectwo Chotomów Północny

Podczas najbliższej sesji zostanie podjęta uchwała o utworzeniu nowego sołectwa – Chotomowa Północnego. Nowe sołectwo będzie wydzielone z Chotomowa.

W porządku obrad grudniowej sesji Rady Gminy znalazł się projekt uchwały dotyczący utworzenia jednostki pomocniczej Gminy Jabłonna o nazwie sołectwo Chotomów Północny. Nowe sołectwo zostanie wyodrębnione ze wsi Chotomów na obszarze od torów kolejowych do granic z gm. Wieliszew, Legionowem i Dąbrową Chotomowską. Uchwała miałaby wejść w życie od 1 stycznia 2019 r.

- Perspektywy rozwoju miejscowości Chotomów są bardzo duże, a jej naturalny podział (na część północną i południową) wynikający z przebiegającej przez nią linii kolejowej, niejako wymusza konieczność utworzenia nowego sołectwa – czytamy w projekcie uchwały.

Utworzenie nowego sołectwa ma doprowadzić do tego, że mieszkańcy Chotomowa Północnego będą mogli zająć się swoimi problemami i realizować własne pomysły w sposób bardziej skuteczny i zaangażowany.

Jabłonna Dla Mieszkańców

7 komentarzy do “Powstanie sołectwo Chotomów Północny

 • 17 grudnia 2018 at 18:59
  Link

  ok niech i tak bedzie pod warunkiem ze te wydumane inwestycje wykonaja ze swokek proporcjonalnej części budzeetu…..

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2018 at 19:45
  Link

  A czy konieczna będzie wymiana dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych , wpisów do krs, pieczątek, adresów w us i zus? Jeżeli nie to jestem za

  Odpowiedz
  • 27 grudnia 2018 at 17:33
   Link

   Myślę że nie trzeba wymieniać dowodów, ale uważam że to najgłupsza decyzja nowej rady i obecnego wójta. Żeby mieć drogę czy wodociąg to trzeba dzielić się na mniejsze sołectwa i wprowadzać nowe. Myślałem że będą podejmowane rozsądne decyzje. Dziwaczne.

   Odpowiedz
 • 17 grudnia 2018 at 20:52
  Link

  Największa bzdura jaką można zrobić. I pan wójt to aprobuje? Czy on naprawdę nie zdaje sobie sprawy, do czego takie próby mogą doprowadzić? Oj chyba źle oddałem swój głos.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 at 13:17
  Link

  Jeszcze tylko sołectwo Małkinia i będzie cacy.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 at 14:32
  Link

  a ja uważam że każda zagroda powinna być osobnym sołectwem ze swoim sołtysem……….

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2018 at 22:35
  Link

  No to idąc tym tokiem myślenia, proponuję secesję Przylesia z sołectwa Jabłonna

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *