Lodowy koszmar w Jabłonnie. Kolizja za kolizją!

- A gdzie jest firma od zimowego utrzymania dróg? Tak silne oblodzenie wystąpiło w tamtej okolicy już wczoraj wieczorem. Widać w nocy pracowała tylko zima - mówi Jakub Janik, mieszkaniec Jabłonny. Dziś na terenie naszej gminy z powodu śliskości na drogach dochodziło do kolejnych kolizji. Jedna z nich wydarzyła się na ul. Akademijnej.

Już w czwartkowy wieczór fatalna pogoda spowodowała, że na drogach gm. Jabłonna było ślisko i bardzo niebezpiecznie.

- Uwaga! Z powodu bardzo trudnych warunków na drogach dzisiaj rano na ul. Akademijnej w Jabłonnie doszło do wypadku. Droga czasowo jest nieprzejezdna i nie jeżdżą nią autobusy. Ze względu na bardzo trudne warunki na drogach prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - dziś z samego rana Urząd Gminy ostrzegał kierowców.

O godz. 7.45 u zbiegu ul. Przylesie i Akademijnej miała miejsce stłuczka Passata i Audi. Kierowca pierwszego pojazdu nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wjechał w tył Audi.

zima

Print Screen / Facebook - Urząd Gminy

- A gdzie jest firma od zimowego utrzymania dróg? Tak silne oblodzenie wystąpiło w tamtej okolicy już wczoraj wieczorem. Widać w nocy pracowała tylko zima - zauważył na Facebooku urzędu Jakub Janik, mieszkaniec Jabłonny.

- Firma od zimowego utrzymania dróg pracuje w terenie nad przywróceniem ich przejezdności. Z informacji które posiadamy wynika, że sytuacja na dużym obszarze gminy jest już opanowana - odpisał Urząd Gminy.

- Jeszcze jakieś pół godziny temu moja żona zrezygnowała z wyjazdu do pracy po tym jak cudem uniknęła uderzenia przez pojazd na skrzyżowaniu Milenijnej i Szkolnej, którego kierowca, mimo małej prędkości, nie mógł nad nim zapanować. Piaskarka na Milenijnej była widziana dopiero około 9.20, czyli wtedy, gdy większość osób, powinna już być w pracy. To trochę mało logiczne. Tego typu interwencje powinny się rozpoczynać w nocy, by w porannym szczycie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom – stwierdził J. Janik.

Nie lepiej było na ul. Leśne Echa czy Leśnej. Z kolei na ul. Szkolnej o godz. 7.50 doszło do następnej kolizji. Kierujący Peugeotem uderzył w bok Hyundaia, a następnie w stojący samochód wjechał Hummer. Na jednej z ulic autobus nawet wjechał do rowu.

fot. czytelnik

Zgodnie umowami podpisanymi przez Urząd Gminy, firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg, w przypadku wystąpienia oblodzenia, muszą przystąpić do posypywania danej drogi, celem usunięcia jej śliskości w ciągu 1 godziny od momentu pojawienia się lodu. Jest to jedno z dodatkowych wymagań.

Ponadto umowy zakładają, że firmy wykonujące zimowe utrzymanie dróg powinni rozpocząć pracę w ciągu 30 minut od zgłoszenia przez upoważnionego pracownika gminy. Wyjątkiem są prace w nocy, kiedy godzina rozpoczęcia robót za każdym razem jest określana przez zlecającego. Od momentu rozpoczęcia prac, czas ich wykonywania nie może przekroczyć 2 godzin.

Jabłonna Dla Mieszkańców

5 komentarzy do “Lodowy koszmar w Jabłonnie. Kolizja za kolizją!

 • 20 stycznia 2017 at 18:27
  Link

  Mieszkancy Lesnej za malo podatkow placa:) niech sie slizgaja.

  Odpowiedz
  • 21 stycznia 2017 at 06:04
   Link

   Piaskarka miała być na Leśnej i na Leśne Echa w ciągu pół godziny, a była o 23:10 i w dodatku zajęła się tylko połową długości ulicy, tylko w okolicach kortów..

   Odpowiedz
 • 20 stycznia 2017 at 20:02
  Link

  HAHA “Nie dostosowal predkości…”. Uwielbiam ten tekst. W takich warunkach to pojazd najlepiej jest pchać 😉 A tak serio to “taki mamy klimat” XD

  Odpowiedz
  • 21 stycznia 2017 at 07:33
   Link

   No właśnie!!Na nowych zimówkach spokojnie 20km/h na prostej można było jechać:) A z prędkością idącego z balkonikiem emeryta spokojnie objechać rondo na Akademijnej.A tak na marginesie mieszkam tu od dwóch lat i bajzel w tej gminie wciąż mnie zaskakuje…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *