Uwaga kierowcy! Wraca fotoradar!

W najbliższych miesiącach zostanie ponownie uruchomiony fotoradar na ul. Modlińskiej w Warszawie. Urządzenie będzie obsługiwane przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Jadąc do Warszawy i z powrotem, lepiej zdjąć nogę z gazu.

Po wprowadzeniu nowych przepisów, w 2016 roku straż miejska straciła uprawnienia do wykorzystywania radarów. Od 1 stycznia ub.r. fotoradar na ul. Modlińskiej w Warszawie jest zatem nieczynny. To jednak zmieni się i to już niedługo. Stołeczny ratusz porozumiał się z GITD i wkrótce na terenie Warszawy znowu będzie działało 27 fotoradarów.

Włączanie fotoradarów będzie odbywać się sukcesywnie. Mają one zostać uruchomione w ciągu kilku miesięcy. Nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie włączone urządzenie znajdujące się niedaleko Jabłonny. Na razie z fotoradaru zdjęto czarną folię.

Według badań przeprowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich w marcu 2016 roku, czyli już po likwidacji fotoradarów, na ul. Modlińskiej w kierunku centrum zgodnie z przepisami jechało tylko od 15 do 30% kierowców.

Jabłonna Dla Mieszkańców, zdjęcie poglądowe – GITD