Radny o podwyżce dla wójta. „Wynagrodzenie jest tylko miłym dodatkiem”

W poprzednim miesiącu Rada Gminy Jabłonna przyznała wójtowi maksymalne wynagrodzenie – jego pensja wzrosła z 9.960 zł do 18.044 zł miesięcznie. Wójt będzie otrzymywał również dodatek stażowy, trzynastkę i nagrody jubileuszowe. Głos w tej sprawie zabrał jeden z radnych, który zagłosował za podwyżką. – To zapewnienie komfortowych warunków życia dla prawie 20 tysięcy mieszkańców. Dwa lata to wystarczający okres na pokazanie, że wynagrodzenie jest tylko miłym dodatkiem do ogromnej satysfakcji płynącej z pracy dla Jabłonowskiej społeczności – powiedział Witold Urbański.

W poniedziałek, 29 listopada radni przegłosowali uchwałę o podwyższeniu wynagrodzenia wójta Jarosława Chodorskiego. Zgodnie z przepisami radni mogli przyznać wójtowi maksymalne wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10.430 zł, dodatek funkcyjny 3.450 zł i dodatek specjalny 4.164 zł. Takie też kwoty zaproponowała Komisja Budżetowa.

Za blisko dwukrotnym podniesieniem wynagrodzenia wójta zagłosowało 13 radnych, a 2 było przeciwko. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia oraz wyrównaniem zarobków wójta od 1 sierpnia 2021 roku, tj. wójt otrzyma dodatkowo za swoją pracę od sierpnia do listopada około 32 tysiące złotych.

Źródło: Urząd Gminy Jabłonna

Wynagrodzenie to miły dodatek

Za podwyżką dla wójta zagłosował m.in. Witold Urbański. Radny wyjaśnił we wtorek, 14 grudnia na Facebooku, dlaczego podjął taką decyzję.

– Szanowni Państwo, ze względu na liczne zapytania związane z podniesieniem wynagrodzenia Wójta Gminy Jabłonna, wyjaśniam swoją decyzję podczas głosowania. Do końca kadencji zostały dwa lata. Ze względu na różne uwarunkowania będą to dwa lata wytężonej pracy na wysokich obrotach z coraz większymi wyzwaniami. Podwyżka dla Wójta, to tak na prawdę podwyżka dla osoby, zarządzającej dużą gminą, w skład której wchodzą miejscowości z ogromnym potencjałem rozwojowym, tj.: Jabłonna, Chotomów, Skierdy, Trzciany, Rajszew, Boża Wola, Wólka Górska, Dąbrowa Chotomowska, Suchocin, Janówek Drugi. To zapewnienie komfortowych warunków życia dla prawie 20 tysięcy mieszkańców. Dwa lata to wystarczający okres na pokazanie, że wynagrodzenie jest tylko miłym dodatkiem do ogromnej satysfakcji płynącej z pracy dla Jabłonowskiej społeczności.😊 – napisał Witold Urbański.

Źródło: Facebook

Czytaj także: