Gmina przygotowuje się do odśnieżania. Ogłoszono kolejny przetarg

Urząd Gminy ogłosił kolejny przetarg na zimowe utrzymanie dróg gruntowych, chodników, parkingów i ścieżek rowerowych. Firmy mają czas na składanie ofert do tego piątku. Ostatni przetarg został unieważniony, ponieważ wójt zaplanował na to zadanie jedynie 90 tys. zł, natomiast oferenci wycenili swoje usługi na kwoty powyżej 400 tys. zł.

Urząd Gminy poszukuje firmy, która będzie zajmowała się odśnieżaniem chodników, parkingów, ścieżek rowerowych i dróg gruntowych. Nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do podpisania umowy z przyszłym wykonawcą, ponieważ ostatni przetarg został unieważniony.

– Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – poinformował Urząd Gminy.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, które swoje usługi wyceniły na kwoty: AG-Complex – 434.246,40 zł, Szulc Władysław „TIP-TOP” – 410.998,01 zł i P.P.H.U. „Anetka” Aneta Cieślińska – 409.257,36 zł. Urząd Gminy zaplanował na sfinansowanie tego zamówienia jedynie 90 tys. zł.

Nowy przetarg 

Pod koniec poprzedniego tygodnia Urząd Gminy ogłosił kolejny przetarg. Firmy mają czas na składanie ofert do tego piątku do godz. 10.00. Urzędnicy liczą, że tym razem złożone oferty będą niższe niż ostatnim razem. W innym przypadku wójt będzie musiał poszukać w budżecie gminy brakujących środków.

Czytaj także: