Nietrzeźwa kierująca i poszukiwany pasażer wpadli podczas kontroli

Mundurowi z Komisariatu Policji w Jabłonnie podczas kontroli drogowej w Chotomowie ujawnili, że kierująca citroenem prowadzi samochód mając w organizmie blisko promil alkoholu. Okazało się też, iż podróżujący z nią pasażer jest poszukiwany przez organy ścigania, w związku z wydanym wobec niego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Teraz kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a pasażer spędzi rok w zakładzie karnym.

Policjanci z jabłonowskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego dzisiejszej nocy zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Kiedy kierująca pojazdem kobieta otworzyła drzwi funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 26-latki. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 0,80 promila alkoholu.

Patrolowcy obie osoby sprawdzili również w policyjnych systemach i okazało się, że 32-letni pasażer jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Siedlicach wydał nakaz doprowadzenia mieszkańca powiatu legionowskiego, na mocy którego miał być doprowadzony do zakładu karnego, w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

26-latka odpowie niebawem za jazdę w stanie nietrzeźwości, natomiast 32-latka policjanci przekażą do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasadzoną kare pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo