Nie chcesz podwyżki opłat za śmieci? Porozmawiaj ze swoim radnym. Decyzja zależy od niego

W najbliższy poniedziałek wójt przedstawi Radzie Gminy propozycję podniesienia opłat za odbiór odpadów komunalnych. To od decyzji radnych będzie zależeć, czy od 1 lipca mieszkańcy będą płacić po 30 zł za odpady segregowane i 60 za niesegregowane. Część mieszkańców zamierza przekonywać radnych, aby nie zgodzili się na podwyżki. W jaki sposób można skontaktować się z radnymi?

– Do tej pory płacimy nadal 20 zł od osoby, niemniej jednak ta stawka na pewno ulegnie zmianie – mówił kilka tygodni temu wójt Jarosław Chodorski odnośnie wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Wójt dotrzymał słowa i na poniedziałkowej sesji Rady Gminy zaproponuje radnym wzrost miesięcznych opłat za odpady segregowane z 20 do 30 zł oraz za odpady niesegregowane z 40 do 60 zł.

Projekt uchwały zakłada wzrost stawek za odbiór odpadów komunalnych na terenie gm. Jabłonna od 1 lipca 2020 roku. Warto dodać, że w projekcie uchwały przewidziano także niższe opłaty dla mieszkańców, którzy kompostują bioodpady. Będą oni płacić za śmieci 2 zł mniej miesięcznie.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Mieszkańcy zbulwersowani propozycją podwyżki opłat za śmieci. KOMENTARZE INTERNAUTÓW
Mieszkańcy porozmawiają z radnymi

Pomysł podniesienia opłat za śmieci nie spodobał się wielu mieszkańcom. Część z nich zamierzać rozmawiać z radnymi i wójtem w sprawie odstąpienia od podwyżek.

– Na poprzedniej sesji można było wysyłać pytania przez internet, wystarczyło wysłać maila na rada@jablonna.pl. Może powinniśmy na tą sesję powysyłać pytania do radnych i wójta dlaczego ZNOWU podnoszą opłaty??? – pisze p. Marta z Chotomowa.

– Właśnie wysłałam do swojej radnej prośbę o niegłosowanie za podwyżką. Uważam, że każdy powinien to zrobić do swojego radnego – dodaje p. Ewa z Bożej Woli.

– Bardzo bym prosił naszą Radną, by zagłosowała przeciw tej głupiej decyzji – komentuje p. Krzysztof z Jabłonny.

W jaki sposób można skontaktować się z radnymi?

Swoje uwagi dotyczące uchwały w sprawie podwyżki opłat za odbiór odpadów, można przedstawić radnym telefonicznie, wysyłając sms-y lub maile.

Radni Rady Gminy Jabłonna:

Radomir Czauderna (Dąbrowa Chotomowska): tel. 608-063-017
Joanna Doktor (Boża Wola, Janówek Drugi, Suchocin, Trzciany, Wólka Górska): tel. 600-910-851, e-mail – j.doktor@jablonna.pl
Hanna Grzelak (Rajszew, Skierdy): tel. 513-795-509, e-mail – h.grzelak@jablonna.pl
Dorota Kobus (Jabłonna): tel. 728-468-933, e-mail – d.kobus@jablonna.pl
Katarzyna Lulis-Rzeszut (Jabłonna): tel. 505-144-441, e-mail – k.lulis-rzeszut@jablonna.pl
Bogumiła Majewska (Chotomów): tel. 502-996-544
Witold Modzelewski (Chotomów): tel. 602-211-948
Aneta Mrozek (Chotomów): tel. 501-862-665, e-mail – a.mrozek@jablonna.pl
Wojciech Nowosiński (Jabłonna): tel. 501-017-973, e-mail – w.nowosinski@jablonna.pl
Mirosław Urbański (Jabłonna): tel. 507-140-925, e-mail – m.urbanski@jablonna.pl
Witold Urbański (Chotomów): tel. 604-068-460, e-mail – urbanski.witold@gmail.com lub w.urbanski@jablonna.pl
Adam Piątkowski (Jabłonna): tel. 506-154-354, e-mail – a.piatkowski@jablonna.pl
Tomasz Rybałko (Chotomów): tel. 510-029-762, e-mail – t.rybalko@jablonna.pl
Artur Szymkowski (Jabłonna): tel. 786-819-106, e-mail – a.szymkowski@jablonna.pl
Tomasz Wodzyński (Jabłonna): tel. 501-588-658

Istnieje również możliwość przesłania swoich uwag na adres: rada@jablonna.pl do poniedziałku (25 maja) do godz. 12.00. W wiadomości należy wyszczególnić prośbę o odczytanie treści maila podczas sesji Rady Gminy.

W kwietniu zrezygnowano z podatków od przedsiębiorców

Miesiąc temu radni postanowili pomóc przedsiębiorcom z terenu gm. Jabłonna, którzy ucierpieli w wyniku epidemii koronawirusa i przegłosowali uchwałę umożliwiającą im skorzystanie ze zwolnień z podatków od budynków w okresie od 1 kwietnia do końca grudnia 2020 roku. Dzięki uchwale z wnioskami mogą również wystąpić największe markety, które nie narzekają na brak klientów. W związku z tym do budżetu gminy w tym roku może wpłynąć około 1,4 mln zł mniej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Pomoc dla lokalnych przedsiębiorców. Skorzystają również markety?

Czy radni pomogą również mieszkańcom i na najbliższej sesji nie podniosą opłat za śmieci? Przekonamy się już w poniedziałek.