Zmiany na Rajskiej Jabłoni

Od dzisiaj wjazd lub wyjazd na Osiedle Rajska Jabłoń w Jabłonnie od strony stadionu Wisły jest możliwy tylko w godz.6.00-22.00. Powód? Wspólnoty nie podjęły uchwały wyrażającej zgodę na zmianę stawki opłaty za ochronę z 30 na 42 zł od lokalu. Będą zatem oszczędności.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planowanej podwyżce stawki za ochronę na Osiedlu Rajska Jabłoń. Proponowano wzrost od 1 sierpnia kosztów ochrony z 30 na 42 zł od lokalu. Jak okazało się, nowa stawka nie weszła w życie, ponieważ uchwały nie przegłosowały wszystkie wspólnoty z terenu osiedla.

Brak podwyżki oznacza zmiany w działaniu ochrony. Od dziś wjazd/wyjazd od strony stadionu Wisły możliwy jest w godz. 6.00-22.00. Tylko w tym czasie będzie obsługiwany przez pracownika ochrony. Ponadto szlaban zostanie wyposażony w system S.O.S. automatycznie otwierający zaporę dla uprzywilejowanych służb, tj. policji, straży czy karetki pogotowia.

– Do czasu jak nie zostanie zainstalowany system S.O.S. (może to potrwać jeszcze kilka dni) na wjeździe/wyjeździe może być jeszcze obecna ochrona po godzinie 22:00 – informuje Rajska Jabłoń.

W późniejszym czasie zostaną zainstalowane czytniki kart dalekiego zasięgu, pozwalające na automatyczny, indywidualny wjazd prywatnymi samochodami mieszkańców. Całodobowo obsługiwany przez pracownika ochrony będzie wjazd/wyjazd od strony Kauflandu.

Jabłonna Dla Mieszkańców