Iglica gromi Wisłę

W swoim drugim sparingu zespół Wisły został awaryjnie poprowadzony przez Tomasza Rafała – trenera grup młodzieżowych. Pod nieobecność trenera Ryszarda Stromeckiego naszym piłkarzom przyszło zmierzyć się z B-klasową Iglicą Warszawa. Wisła doznała druzgocącej porażki w wymiarze 0:5, oddając w meczu raptem 4 celne strzały przy ponad 11 gości z Warszawy.

Iglica, która w tym sezonie zadebiutuje w B-klasie, pokazała nadzwyczajną agresywność, wolę walki oraz zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty, czego nie można powiedzieć o graczach Wisły. Raptem 6 zawodników pamiętających ubiegłoroczny awans oraz zawodnicy testowani, nieobecność połowy pierwszego składu ze względu na urazy, wakacje czy inne sytuacje okolicznościowe doprowadziły do tego, że zespół zagrał bez pomysłu, chaotycznie z pojedynczymi zrywami, które i tak głównie zatrzymywały się albo na dobrze dysponowanej obronie gości albo padały łupem golkipera przyjezdnych. Więcej było kłótni, wspólnych pretensji niż wzajemnej mobilizacji i chęci odwrócenia niekorzystnego wyniku i nawet mimo dwóch kardynalnych błędów sędziego, który uznał gola zdobytego z pozycji spalonej oraz podyktował rzut karny za faul poza jego polem, w tym meczu Wisła nie była monolitem.

Spośród tych czterech sytuacji najlepszej nie wykorzystał Maciej Lech i zawodnik testowany na pozycji napastnika, który pokazał młodszym kolegom jak należy walczyć mimo takiego wyniku. Wynik byłby pewnie dwucyfrowy, ale skórę zespołowi ratował odpowiednio Tomek Kokosiński a w drugiej połowie jego zmiennik, więc możemy mówić o szczęściu, że nie skończyło się na pogromie.

Kolejny mecz Wisła rozegra w ramach Pucharu Polski. Na bocznym boisku Świtu w Nowym Dworze Mazowieckim zmierzy się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 z Reprezentacją Dziennikarzy Warszawy. Z kolei w niedzielę czas na inaugurację A-Klasy. O godz. 17.30 Wisła podejmie Wkrę Pomiechówek.

Wisła Jabłonna – Iglica Warszawa 0:5

Skład Wisły: Tomasz Kokosiński (46’ testowany) – Piotr Małyszew, Maciej Lech, Łukasz Majewski, zawodnik testowany – Ada Fronczek, Mateusz Kowalski, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Łukasz Karczmarczyk – zawodnik testowany. Na zmiany w polu wchodziło pięciu zawodników testowanych.

Statystyki:
Strzały celne/niecelne I połowa: Wisła 2/4, Iglica W-wa 4/6
Strzały celne/niecelne II połowa: Wisła 2/3, Iglica W-wa 6/2
Rzuty rożne I/II połowa: Wisła 3/3, Iglica W-wa 5/4

Jak padały bramki:
0:1 21’ rzut karny dla Iglicy Warszawa po faulu zawodnika testowanego na graczu przyjezdnym
0:2 35’ podanie ze środka boiska na lewą stronę, przerzut na prawą, strzał zawodnika gości i po nodze Tomka Kokosińskiego piłka wpada przy lewym dolnym słupku do bramki. W pierwszej fazie akcji w momencie podania ze środkowej strefy boiska na lewą zawodnik przyjezdnych był na pozycji spalonej, czego sędzia nie wychwycił.
0:3 57’ drugi rzut karny podyktowany po nieprzepisowym zagraniu Łukasza Majewskiego… poza polem karnym.
0:4 60’ błąd naszego obrońcy powoduje sytuacje sam na sam zawodnika Iglicy z naszym bramkarzem, który po minięciu go strzela do pustej bramki
0:5 83’ fenomenalne uderzenie zawodnika gości z ponad 30m, piłka ląduje pod poprzeczkę, stadiony świata!

Więcej na temat Wisły Jabłonna można przeczytać TUTAJ.