Policja przygląda się pożarom lasów

Policja ustala przyczyny niedawnych pożarów ściółek leśnych, do których doszło w Rajszewie, Trzcianach i Krubinie. Jeżeli potwierdzi się, że były to podpalenia, sprawcy pożaru będzie grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W ostatnich tygodniach na terenie gm. Jabłonna dochodziło do pożarów lasów. Przyczyną niektórych z nich, według straży pożarnej były podpalenia. Według nieoficjalnych informacji, także pozostały pożary, gdzie nie ustalono przyczyny pojawienia się ognia, mogły być efektem działań podpalaczy.

– Policjanci z Komisariatów Policji w Wieliszewie i Jabłonnie zostali poinformowani o płonących ściółkach leśnych w Krubinie i Rajszewie. Interwencje na miejscu zdarzeń były przeprowadzane. Mamy też wiedzę o pożarze w Trzcianach. Teraz śledczy w każdej ze spraw przeprowadzą czynności, aby ustalić jakie były przyczyny tych pożarów. Pozwoli na to pytanie odpowiedzieć mi.in. opinia wydana przez biegłego z zakresu pożarnictwa – informuje podkom. Kuligowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Osobie, która podpali las, może grozić kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli w wyniku podpalenia dojdzie do śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze więzienia od 2 do 12 lat.

Jabłonna Dla Mieszkańców