Zbiórka na rower ręczny dla sparaliżowanego Mateusza

Dziesięcioletni Mateusz z Chotomowa na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim z powodu paraliżu, który dotknął jego nogi. Przed rokiem rozpoczął naukę jazdy na rowerze ręcznym, który oprócz zabawy i możliwości relaksu, jest dla niego również szansą na samodzielną rehabilitację. Zakup roweru jest jednak kosztowny – potrzeba 8.000 zł. Mateusz potrzebuje naszej pomocy!

– Mateusz to niesamowicie wrażliwy, dziesięcioletni chłopiec mieszkający do tej pory w placówce terapeutyczno-wychowawczej im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Mateusz na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim z powodu paraliżu, który dotknął jego dolne kończyny. Ponadto cierpi na wiele innych schorzeń. Przed Świętami Wielkanocnymi spełniło się największe marzenie Mateusza, został adoptowany. Zamieszkał z nową Rodziną pod Warszawą – czytamy na portalu pomagam.pl

Mateusz został adoptowany przed rodzinę z Chotomowa.

– Rok temu Mateuszek rozpoczął naukę jazdy na rowerze ręcznym, co niesamowicie mu się spodobało i za czym bardzo tęskni. Pomijając aspekt zabawy i możliwości relaksu, rower ręczny to dla Mateusza jedna z niewielu form wysiłku fizycznego oraz szansa na samodzielną rehabilitację. Dodatkowo byłaby to wspaniała forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu wraz z jego nowym rodzeństwem i rodzicami. Niestety zakup takiego roweru jest bardzo kosztowny, dlatego chcielibyśmy zwrócić się do wszystkich Dobrych Dusz o wsparcie w jego zakupie. Byłoby wspaniale móc spełnić kolejne marzenie Mateuszka na starcie nowego, lepszego życia. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę w imieniu swoim oraz Mateusza wraz Nową Rodziną – czytamy dalej.

Mateuszowi można pomóc odwiedzając portal pomagam.pl – TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców