Zakończono budowę oświetlenia wzdłuż DW 630. Zapomniano o przejściu w Bożej Woli

Gmina Jabłonna zakończyła budowę oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków wzdłuż drogi wojewódzkiej 630. Niestety urzędnicy zapomnieli o wykonaniu inwestycji na skrzyżowaniu z ul. Leśną w Bożej Woli. Tamtejsi mieszkańcy będą musieli poczekać na budowę oświetlenia.

W tym miesiącu firma Regionalna Agencja Poszanowania Energii z Warszawy zakończyła budowę oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków wzdłuż drogi wojewódzkiej 630 w Bożej Woli, Suchocinie, Skierdach, Rajszewie i Jabłonnie oraz na ul. Szkolnej w Jabłonnie. Całość inwestycji kosztowała około 590 tys. zł.

– Jestem zadowolony, że wybudowano to oświetlenie. Gmina zadbała o bezpieczeństwo na pasach, bo piesi będą bardziej widoczni dla kierowców, oraz o bezpieczeństwo w okolicy przystanków. Kiedy było ciemno, strach było stać samemu. A to czy nie pojawią się dziki, a to czy ktoś nie napadnie. Teraz jest lepiej – mówi nam mieszkaniec wsi zachodnich.

Oświetlenie mogło być już wcześniej

O budowie oświetlenia mówiło się od lat. W poprzednich latach Rada Gminy zabezpieczała na ten cel środki w budżecie gm. Jabłonna, ale zadanie nie było wykonywane przez wójta Jarosława Chodorskiego. O realizację inwestycji silnie zabiegały ex-radne ze wsi zachodnich: Dorota Świątko i Teresa Gałecka. Koniec końców gmina zdecydowała się na rozpoczęcie prac w poprzednim roku.

Początkowo inwestycja miała być zrealizowana jeszcze w sierpniu 2019, ale nastąpił poślizg i termin dla pięciu części zamówienia przesunięto za zgodą wójta do końca stycznia 2020, natomiast dla jednej części do 20 września 2019.

Zapomnieli o Bożej Woli

Urząd w ramach wspomnianej inwestycji nie ujął oświetlenia na przejściu dla pieszych w Bożej Woli na skrzyżowaniu ul. Leśnej z drogą wojewódzką 630. Nasz dziennikarz zapytał urzędników, dlaczego tak się stało, ale sekretarz gminy Agnieszka Sobczak, nie umiała odpowiedzieć na to pytanie. Po naszych pytaniach, gmina zapewniła, że oświetlenie w pominiętej lokalizacji zostanie wybudowane, ale i w tym przypadku również nie potrafiła podać terminu realizacji „zapomnianej” inwestycji.

Mieszkańcy Bożej Woli nie mają szczęścia do inwestycji związanych z przejściem dla pieszych przy ul. Leśnej. W wakacje 2018 wybudowano pasy, ale zapomniano wykonać do nich dojście, przez co piesi musieli wchodzić do rowów odwadniających, żeby móc skorzystać z przejścia. Dojście do pasów wybudowano dopiero kilka miesięcy później. Miejmy nadzieję, że oświetlenie zostanie wykonane szybciej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] W Bożej Woli bez iluminacji świątecznych