Nie ma pieniędzy na Wspólny Bilet KM-ZTM

– Nie będzie wspólnego biletu ze stacji Chotomów! Wójt gminy Jabłonna pomimo wniosku mieszkańców i radnych kolejny rok nie umieścił w projekcie budżetu „Wspólnego Biletu KM/ZTM” – informuje na Facebooku grupa mieszkańców skupiona w ramach inicjatywy „Stacja Chotomów – okno na świat”. W tym roku zlikwidowano również linię autobusową 741.

Mieszkańcy wskazują, że gmina już od 6 lat nie uwzględnia wniosków radnych oraz próśb mieszkańców odnośnie wprowadzenia Wspólnego Biletu KM-ZTM.

– Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku radni zmobilizowali się i złożyli wspólny wniosek do wójta o wprowadzenie Wspólnego Biletu ze stacji PKP Chotomów, niestety tej ulgi dla najszybszego i najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego z Warszawą nie będzie! – czytamy na Facebooku.

Wójt twierdzi, że Wspólny Bilet KM-ZTM jest zbyt dużym wydatkiem dla gm. Jabłonna. – Obciążanie gminy wydatkami bieżącymi, a mówimy tutaj o około 1 mln zł na dzień dzisiejszy, nie jest możliwe do zrealizowane – mówi Jarosław Chodorski.

Mimo ubiegłorocznego wniosku radnych, wójt nie zdecydował się zabezpieczyć w budżecie gm. Jabłonna środków ma Wspólny Bilet KM-ZTM.

Mieszkańcy przypominają, że jest to kolejny cios w funkcjonowanie komunikacji publicznej na terenie Chotomowa. W pierwszej połowie stycznia doszło do likwidacji linii autobusowej 741, która kursowała między wspomnianą miejscowością a Nowodworami. W zamian utworzono linię L49, która dojeżdża jedynie do Dąbrowski Wiślanej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Likwidacja 741. W zamian linia L49 i krótsza trasa