W Bożej Woli bez iluminacji świątecznych

W większości sołectw przed Bożym Narodzeniem pojawiły się nowe iluminacje świąteczne. Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy Bożej Woli, którzy zauważyli, że urząd pominął ich miejscowość i w Bożej Woli nie zamontował ani jednej ozdoby.

W gm. Jabłonna jest już tradycją, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia każde z sołectw przyozdabiane jest iluminacjami. Zajmuje się tym Urząd Gminy, który przygotowuje umowy m.in. na zakup i montaż iluminacji.

– W Jabłonnie i na pozostałych wsiach jest bardzo dużo nowych iluminacji. Szkoda, że ktoś zapomniał o Bożej Woli. U nas nie ma ani jednej. Każdy chciałby, żeby na święta miejscowość wyglądała ładnie, a tu naszą wieś traktuje się jak piąte koło u wozu – mówi nam jeden z mieszkańców Bożej Woli.

Skontaktowaliśmy się z sołtysem Bożej Woli Danielem Janczarkiem, który mówi, że otrzymał prośbę od Urzędu Gminy o wyznaczenie lokalizacji, na których miały pojawić się iluminacje. Dodaje, że wyznaczył po 2 miejsca na ul. Dębowej, Modrzewiowej i Klonowej. Nie wie jednak, dlaczego iluminacje nie zostały zamontowane.

Miejscowa radna Joanna Doktor twierdzi, że wina leży po stronie firmy odpowiedzialnej za montaż iluminacji. Informuje, że urząd przekazał firmie listę z lokalizacjami i w związku z niewywiązaniem się z umowy, będzie zgłaszana reklamacja w ramach umowy.

W sprawie iluminacji próbowaliśmy skontaktować się z wójtem Jarosławem Chodorskim i rzecznikiem prasowym urzędu Michałem Smolińskim, ale obaj nie mieli czasu na przygotowanie informacji.

– Iluminacji nie można było zawiesić ze względów technicznych – poinformowała nas 27.01.2020 sekretarz gminy Agnieszka Sobczak.

Sekretarz nie wytłumaczyła jednak, czym spowodowane były względy techniczne i dlaczego nie występowały we wcześniejszych latach.

Jak udało się nam ustalić, iluminacji nie wywieszono również w Wólce Górskiej.