Zabawa zaczyna się w Chotomowie

W samym środku zimy, 4 lutego Chotomów znajdzie się w centrum uwagi całej rowerowej Polski. A to za sprawą Cezarego Zamany, który wystartuje tutaj ze swoim uwielbianym cyklem zimowych maratonów Northtec MTB Zimą. Będzie to początek największego cyklu imprez rowerowych w Polsce organizowanych przez Zamana Group, a zarazem wspomnienie wybitnego sportowca i mieszkańca Chotomowa, Andrzeja Wilczopolskiego.

Kolarski mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne na dobre upodobał sobie Lasy Chotomowskie. Od lat to właśnie tutaj organizuje pierwszą imprezę w nowym roku, ściągając do Jabłonny spragnionych ścigania się kolarzy. Nie przeszkadzają im zimowe warunki, czego dowodzi rosnąca z roku na rok frekwencja. Coraz liczniej i chętniej ze śniegiem mrozem chcą zmierzyć się także mieszkańcy naszej gminy Jabłonna.
Mimo że to premierowa impreza kolarska w 2018 roku, to można być pewnym, że nie będzie miejsca na prowizorkę. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Wystarczy wspomnieć, iż pierwszy zimowy maraton wystartował w Chotomowie w 2013 roku. Od tego czasu Cezary Zamana wypracował własną metodę na organizację rasowych zawodów w śnieżnej scenerii. Dzięki dobrej współpracy z Nadleśnictwem Jabłonna można spodziewać się więc znakomicie przygotowanej trasy prowadzącej przez chotomowskie lasy, chroniące kolarzy od przenikliwego wiatru. Zaangażowanie Urzędu Gminy Jabłonna i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chotomowie gwarantuje komfortową bazę z ogrzewaną salą gimnastyczną i przebieralnią. A siły pomoże zregenerować ciepła grochówka, przygotowana specjalnie z myślą o sportowcach.

O tym, że warto startować w zimowych maratonach, wiedzą i zawodowcy, i amatorzy – podkreśla dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. – Ci pierwsi traktują je jako skuteczną zaprawę przed wiosennymi startami oraz utrzymanie treningowego reżimu. Dla amatorów zimowy maraton to z kolei szansa na wzmocnienie odporności, poprawę techniki i wreszcie przeżycie fajnej, niecodziennej przygody.

Do startu w Chotomowie kusi też możliwość zdobycia nowego, świetnie wyposażonego roweru szosowego Northtec Hathor Claris, ufundowanego przez głównego sponsora cyklu. Rower trafi do jednego z zawodników i z pewnością pomoże w rozwijaniu sportowej pasji, niezależnie od pogody czy pory roku.

Wystarczy 4 lutego zameldować się w Chotomowie, gdzie w Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego będzie zlokalizowana baza zawodów, a następnie pokonać przygotowaną przez Cezarego Zamanę trasę. Ta dostępna jest w trzech wariantach: przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 12 lat dystans Hobby (7 km), dystans Fit (25 km) dla mniej zaawansowanych amatorów kółek rowerowych oraz dystans Mega (44 km).

Tradycją jest już, że zawody w naszej gminie poświęcone są pamięci Andrzeja Wilczypolskiego, czterokrotnego mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów, który w 2005 r. pomagał Cezaremu Zamanie w wyznaczaniu trasy pierwszej edycji wówczas letniego maratonu.

Rozgrzani startem w Jabłonnie zawodnicy na pewno wystartują jeszcze w trzech kolejnych maratonach cyklu Northtec MTB Zimą: w Mrozach (18 lutego), Karczewie (4 marca) oraz Długosiodle (18 marca).

Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Jabłonna, a najważniejszy partner, bez którego nie udałoby się przygotować tego rowerowego wydarzenia, to Nadleśnictwo Jabłonna.

Northtec MTB Zimą – Jabłonna
4 lutego
Biuro zawodów, start i meta: Chotomów, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego, ul. Partyzantów 124
Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl
Informacje: biuro@zamanagroup.pl

Sobota
•    godz. 14.00-17.00- zapisy w biurze zawodów

Niedziela
•    godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
•    godz. 10.00 – start dystansu Hobby
•    godz. 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach
•    godz. 11.00 – start maratonu, dystanse Fit i Mega
•    godz. 13.30 – dekoracja dystansu Hobby
•    godz. 14.30 – dekoracja dystansu Fit
•    godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega
•    godz. 16.00 – przewidywane zakończenie