Ponad 140 tysięcy złotych na nagrody

Pod koniec poprzedniego roku wójt Chodorski przeznaczył ponad 140 tysięcy złotych na nagrody dla urzędników. Wójt docenił m.in. swojego zastępcę oraz sekretarza gminy. Radny Syguła przypomniał, że sekretarz powinna zostać nie nagrodzona, a ukarana za modernizację placu zabaw przy szkole.

W grudniu 2017 r. Jarosław Chodorski docenił 72 pracowników jabłonowskiego urzędu i przyznał im nagrody uznaniowe na łączną kwotę 142.500 zł. Wójt nagrodził m.in. Marcina Michalskiego, zastępcę wójta oraz Agnieszkę Sobczak, sekretarz gminy. Oboje otrzymali po 2.000 zł.

– Panie wójcie, Komisja Rewizyjna wystąpiła do pana z wnioskiem odnośnie kontroli placu zabaw. Pani sekretarz była odpowiedzialna za to, że straciliśmy 46.000 zł. Wysłaliśmy do pana wniosek, żeby pan udzielił upomnienia, a pan dał nagrodę 2 tys. zł pani sekretarz. Nagrodę daje się za wybitne osiągnięcia, więc jakby gmina straciła 100 tys. zł, to pewnie byłaby nagroda 5 tys. zł – zwrócił się do wójta radny Arkadiusz Syguła.

Głos postanowił zabrać wicewójt.

– To nie są pana kompetencje. Gmina nie poniosła żadnych strat i inwestycja przebiegła prawidłowo – odpowiedział wicewójt Marcin Michalski.

Przypomnijmy, że zgodnie z wyliczeniami, które przedstawiliśmy już w 2015 roku, Urząd Gminy nie wykorzystał ok. 52.000 zł ze środków zewnętrznych uzyskanych na modernizację placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Dodatkowo gmina wydała ok. 46.000 zł z własnych środków na prace związane z modernizacją placu zabaw.

– Dziwię się, że nie wykorzystano pełnej kwoty (ze środków zewnętrznych – red.), a urząd przeznaczył dodatkowe kwoty na prace, które powinny być wykonane przy prawidłowo zrealizowanym projekcie. Dla mnie to marnowanie publicznych pieniędzy – mówił podczas ubiegłorocznego posiedzenia Adam Krzyżanowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

– Tak wygląda szastanie pieniędzmi na lewo i prawo – dodawał radny Arkadiusz Syguła.

Komisja przegłosowała wniosek skierowany do wójta o ukaranie pracowników, którzy zawinili przy inwestycji związanej z placem zabaw. Jako formę ukarania zaproponowano wpisanie nagany. W ten sposób danemu urzędników nie można byłoby przyznać żadnej nagrody. Cały artykuł „Na placu zabaw mieli misiowi urżnąć ucho” można przeczytać TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców