Z Wisły na Dusseldorf Cup

Zawodnicy juniorów KS Wisła Jabłonna zostali zakwalifikowani do Reprezentacji Powiatu Legionowskiego w piłce nożnej, która za kilka tygodni weźmie udział w jednym z najlepszych turniejów w Europie – Dusseldorf Cup.

Program Reprezentacji Powiatu Legionowskiego w piłce nożnej został stworzony w celu podniesienia umiejętności piłkarskich zawodników z klubów piłkarskich z terenu Powiatu Legionowskiego, które uczestniczą w rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego. Koordynatorem projektu jest Mariusz Śledziewski – radny kadencji 2018-2023 Rady Powiatu Legionowskiego, trener KS „Sokół” Serock.

Projekt zakłada wyłonienie ze wszystkich klubów w każdym roczniku najlepszych zawodników, którzy będą razem trenować i reprezentować nasz powiat na turniejach ogólnopolskich i zagranicznych. Celem będzie jak najlepsze wyszkolenie każdego zawodnika pod względem motorycznym i technicznym. Zawodników ma cechować kreatywność, dobre wyszkolenie techniczne oraz wysoka sprawność ogólnorozwojowa.

Pierwsza tura testów i kwalifikacji odbyła się 17 maja w Woli Kiełpińskiej. Na boisku zaprezentowało się 33 chłopców z najstarszego rocznika, na co dzień trenujących w klubach z terenu powiatu. Miło nam poinformować, że do 14-osobowej kadry dostali się dwaj zawodnicy Klubu Sportowego Wisła Jabłonna: Szymon Rębiejewski i Wojciech Łygan – tegoroczny stypendysta „Gminnego programu wspierania dzieci i młodzieży z terenu Gminy Jabłonna poprzez przyznawanie stypendiów sportowych, artystycznych oraz nagród za wysokie wyniki w nauce”.

Źródło: Gmina Jabłonna