W Chotomowie powstaje hala sportowa

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chotomowie. Mimo że kilka miesięcy temu urzędnicy nie doszacowali inwestycji o ponad 9.000.000 mln zł, teraz praca wre. Zakończenie budowy planowane jest na lipiec 2020 roku.

Tuż za chotomowską podstawówką powstaje nowa hala sportowa. O realizacji tej inwestycji mówiło się już od dawna. Jeszcze jesienią wójt Jarosław Chodorski zapowiadał, że hala zostanie wykonana do grudnia 2019 roku. Okazuje się jednak, że z powodu formalności ten termin został przesunięty. Urzędnicy bowiem nie doszacowali kosztów inwestycji, najtańszy oferent zaproponował cenę wyższą o 9.696.000 zł niż planowano i w związku z tym urząd unieważnił przetarg.

Gmina ogłosiła kolejne postępowanie i tym razem postanowiła przeznaczyć na budowę hali nie 9.000.000 zł, a 19.000.000 zł. W związku ze znaczącym podniesieniem finansowania, urząd nie miał problemu ze znalezieniem wykonawcy i ostatecznie podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego S.A z Jędrzejowa. Zgodnie z umową cała budowa będzie kosztować 17.750.000 zł.

A co zostanie wykonane za powyższą kwotę? W części sportowej powstanie jednokondygnacyjny budynek, natomiast trzykondygnacyjna część towarzysząca będzie składać się ze stołówki, biblioteki oraz pomieszczeń technicznych. Wraz z halą sportową zostanie wybudowany łącznik, dzięki któremu uczniowie będą mogli przejść ze szkoły do powstającego obiektu. Realizacja inwestycji planowana jest na lipiec 2020 roku.

Fot. Gmina Jabłonna