Wyślij pączka do Afryki

W Tłusty Czwartek znowu pączkujemy! Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej. Pomożesz?

Fundacja Kapucyni i Misje organizuje po raz czwarty akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na projekty realizowane w RŚA. Jak można podzielić się pączkiem?

infografika1

W ubiegłym roku organizatorzy akcji zebrali 325.811,14 zł. W tym roku fundacja chce przekroczyć barierę 400.000 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na: dożywianie dzieci w szkole w Ngaoundaye, dożywianie osieroconych dzieci w wioskach Ndim, Zole, Hang Zoung, Kounang i Kowone, budowę studni głębinowej, rozbudowę szkoły katolickiej i szkoły państwowej w Kowone, leczenie osób niepełnosprawnych ruchowo w Parafii Ndim w klinice ortopedycznej w Czadzie, pomoc dla ubogich, starszych i niepełnosprawnych, dubbing filmów edukacyjnych w języku Sango, zakup książek do biblioteki  w centrum kulturalnym, sfinansowanie kolejnego roku działalności punktu socjalnego dla ubogich Caritas, zakup 83 rowerów dla katechistów, rozbudowę kaplic w Tululu i Tolle, naprawę mostu, przejazdu przez rzekę i przepustów wodnych oraz zwiększenie zasięgu radia Siriri.

– W jedności siła! Razem możemy to zrobić! Dołącz do nas i wyślij swojego pączka do Afryki! – piszą misjonarze.

Więcej informacji na stronie Wyślij Pączka do Afryki – TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców