Wyścig Kolarski o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

Na torze samochodowym Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowano pierwsze w tym roku zawody kolarskie w różnych kategoriach, w tym dwudniowy wyścig polskich grup zawodowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Startowali w nim m.in. zawodnicy z „Mazowsze Serce Polski Cycling Team”.

Czerwcowe zawody miały szczególny wydźwięk ze względu na panującą epidemię COVID-19 – to jeden z pierwszych zorganizowanych wyścigów, które odbyły się po czasie narodowej kwarantanny. Oczywiście zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa.

– Cieszę się, że udało się mimo wszystko zorganizować ten wyścig – mówił marszałek Adam Struzik, który kibicował zawodnikom na Torze Modlin. – Kolarstwo to bardzo efektowny i widowiskowy sport, który wymaga niezwykłej sprawności fizycznej i siły charakteru. Startujący zawodnicy mogą poszczycić się doskonałą formą, a nam udowadniają, że warto prowadzić zdrowy styl życia. Zawody te to także promocja dla samego Mazowsza, a przede wszystkim Nowego Dworu Mazowieckiego i Toru Modlin – dodał marszałek.

Za organizację wyścigu odpowiadało Stowarzyszenie Sportowe Klub Kolarski Panorama Warszawa oraz Dariusz Banaszek, dyrektor wyścigu i szef Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Zawody odbyły się w formie kryterium ulicznego – kolarze kilka razy pokonywali 3,2-kilometrową rundę po torze samochodowym przy lotnisku w Modlinie. Kolarze rywalizowali we wszystkich kategoriach wiekowych przy zachowaniu wszelkich środków i zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Zwycięzcą tego wyścigu okazała się Grupa „Mazowsze serce Polski”, która wygrała w klasyfikacji indywidualnej (Adrian Kurek) i drużynowej, zdobywając dwa puchary marszałka.

Źródło i fot. Urząd Marszałkowski