Wypadek w Jabłonnie. Lądował śmigłowiec, 2 osoby w szpitalach

Ponad 2 godziny trwały – w czwartkowe popołudnie – ogromne utrudnienia w ruchu na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Droga została częściowo zablokowana z powodu wypadku 3 samochodów, a następnie całkowicie w związku z lądowaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czwartek (22.10) około godz. 15.40 na ul. Modlińskiej w Jabłonnie – niedaleko wjazdu do lasu – doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych oraz auta dostawczego. Na miejsce zadysponowano policję, służby medyczne oraz straże pożarne z Jabłonny i Legionowa.

Jak dowiedzieliśmy się, dwóch uczestników wypadku uskarżało się na bóle w klatkach piersiowych. Ratownicy zdecydowali o przetransportowaniu ich do szpitali. Na czas lądowania śmigłowca LPR droga została całkowicie zablokowana, wcześniej ruch odbywał się wahadłowo.

Z ustaleń przekazanych przez podkom. Justyną Stopińską z KPP Legionowo wynika, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami mundurowanych, kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył renault. Następnie renault uderzyło w tył mercedesa. Okoliczności wypadku są teraz wyjaśnianie przez policjantów z Jabłonny.