Dojście do przedszkola pełne błota. Trwa utwardzanie terenu

Od września rodzice maluchów z Gminnego Przedszkola w Jabłonnie narzekają na stan wejścia do przedszkola od strony pobliskiego ośrodka zdrowia. – Buty wpadają po kostki, dzieci są całe w błocie, a przejazd wózkiem jest niemożliwy – mówiła nam jedna z mam. W niedługim czasie rozpoczęto prace związane z utwardzeniem dojścia do przedszkola. Już w poniedziałek ma być lepiej.

W związku z koronawirusem i zasadami bezpieczeństwa, nie wszystkie dzieci wchodzą do placówki główną bramą od strony ul. Modlińskiej. Dyrekcja podjęła decyzję, że dzieci z pięciu grup muszą wchodzić na teren przedszkola od strony ośrodka zdrowia.

Rodzice tych maluchów zwracali uwagę już na początku września, że wejście jest jednak nieprzygotowane, ponieważ po deszczach pojawia się tam sporo błota.

Dyrekcja przedszkola zdecydowała się zaradzić temu i zleciła wykonanie robót, które mają rozwiązać problem raz na zawsze. We wtorek wykonawca rozpoczął utwardzanie dojazdu do wejścia. Ponadto budowane są miejsca parkingowe.

– Od poniedziałku tj. 26.10.2020 będzie już możliwość przejścia od strony ulicy Parkowej, ale nie wjazdu samochodem. Bardzo prosimy o parkowanie samochodów wzdłuż ulicy Parkowej i niekorzystanie z parkingu Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jabłonnie – informuje Gminne Przedszkole w Jabłonnie.