Wybudują ścieżkę rowerową dla Legionowa i Nieporętu

Prawie 2.000.000 zł będzie kosztowała budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 632 w Józefowie II. Inwestycja powstanie przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Legionowa i gm. Nieporęt. Wójt Chodorski wyłonił wykonawcę w poprzednim tygodniu.

W poprzedni piątek gm. Jabłonna wyłoniła wykonawcę kolejnego odcinka budowy ścieżek rowerowych – tym razem w Józefowie II. Na odcinku o długości ok. 1,4 km powstaną ścieżka rowerowa, chodnik dla pieszych i zjazdy. Inwestycję ma wykonać do 26 października br. firma Mróz Janusz Roboty ziemne-budowlane. Za realizację zadania wykonawca zainkasuje 1.949.000 zł.

józefów 2

Kontrowersje budzi fakt, że wójt Jarosław Chodorski zdecydował się wydać blisko 2.000.000 zł na inwestycję, z której skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Legionowa i gm. Nieporęt, a nie gm. Jabłonna. Józefów II położony jest bowiem kilka kilometrów od Jabłonny i Chotomowa. Mieszka tam jedynie kilka osób z terenu gm. Jabłonna.

– Dziwię się, że urząd buduje ścieżkę rowerową tam, gdzie nie ma mieszkańców naszej gminy. Dlaczego taka inwestycja nie powstaje na osiedlach przy obwodnicy Jabłonny czy we wsiach zachodnich albo Chotomowie czy Dąbrowie Chotomowskiej? W pierwszej kolejności ścieżki i chodniki powinny być budowane tam, gdzie są mieszkańcy gm. Jabłonna – mówi p. Piotr, mieszkaniec Chotomowa.

Inwestycja realizowana jest w ramach wspólnego projektu gm. Jabłonna z gminami: Legionowo, Nieporęt, Wieliszew, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin, Czosnów i Łomianki.  Partnerzy projektu w ostatnich tygodniach wyrażali zaniepokojenie stanem zaawansowania prac w gm. Jabłonna.

– Pragniemy także oświadczyć, że jeżeli w wyniku zaniechań w realizacji obowiązków, jakie przyjęła na siebie Gmina Jabłonna, pozostałym gminom partnerskim zmniejszona lub cofnięta zostanie kwota dofinansowania to wystąpią one ze stosownym roszczeniem odszkodowawczym – dodawali władze sąsiednich gmin.

Przypomnijmy, że jabłonowski urząd już wcześniej wykreślił z projektu budowę ścieżek rowerowych na terenie Chotomowa oraz od Rajszewa do Jabłonny na odcinku przez las, z kolei osiedli za obwodnicą Jabłonny nawet nie ujął w projekcie.  Cały czas ważą się losy budowy ścieżki rowerowej we wsiach zachodnich na odcinku od Nowego Dworu Mazowieckiego do lasu – w wyniku niedoszacowania kosztów inwestycji przez urzędników, brakuje kilka milionów złotych na to zadanie.

Jabłonna Dla Mieszkańców