Wspaniały piknik w Suchocinie!

W ten weekend w Suchocinie było gorąco nie tylko z powodu upalnej pogody, ale ze względu na atmosferę panującą na Pikniku Rodzinnym, który odbył się na placu zabaw przy ul. Wiślanej. Moc atrakcji, uśmiechy na twarzach i zadowolenie u wszystkich uczestników – właśnie w ten sposób zapamiętamy tę imprezę.

W sobotę, 4 lipca w Suchocinie odbył się Piknik Rodzinny. Upalna pogoda nie odstraszyła mieszkańców i ci chętnie pojawili się na ul. Wiślanej. Wśród uczestników można było zauważyć m.in. radną Teresę Gałecką, przewodniczącego Rady Gminy Witolda Modzelewskiego i radnych Arkadiusza Sygułę oraz Adama Krzyżanowskiego. Byli też obecni przedstawiciele Janówka Drugiego na czele z sołtysem Mirosławem Podgrudnym.

DSC_1122

Sponsorzy pikniku – radna Gałecka, sołtys Robert Liszewski i Rada Sołecka – tego dnia przygotowali moc atrakcji. Była m.in. zjeżdżalnia dla dzieci, muzyka i wiele, wiele konkursów, w tym przeciąganie liny czy skoki w workach. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i zabawy przygotowane przez strażaków z OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Ogromny wkład w organizację pikniku wniosły dwie panie – Anna Łodyga i Dominika Ostrowska-Lemke. Na zaproszenie A. Łodygi specjalnie spod Bydgoszczy do Suchocina przyjechał Jacek Placek, z którym wspólnie piekła przepyszne ciasteczka. Warto dodać, że swoje umiejętności sprawdziły również dzieci, które mogły przekonać się, ile pracy potrzeba na stworzenie takich smakołyków (zużyto aż 12 kilogramów mąki!). Z kolei D. Ostrowska-Lemke po mistrzowsku wymalowała buźki wszystkich najmłodszych uczestników pikniku. Obie panie aktywnie pomagały przy organizacji przeróżnych konkursów.

DSC_1288

Również pod względem gastronomicznym organizatorzy spisali się na medal. Przygotowano m.in. kiełbaski, frytki, napoje, watę cukrową i ciasta.

Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały jednak na godz. 17.00. Właśnie wtedy odbyła się loteria, w której główną nagrodą był tablet ufundowany przez sołtysa Suchocina. Zwycięzca z całą pewnością był zadowolony z wylosowanego upominku. Brawo!

Bogata galeria z pikniku znajduje się TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców