Płonęły hektary łąk w Bożej Woli

Druhowie z OSP Jabłonna i OSP Chotomów mieli w sobotę pełne ręce roboty. Przez wiele godzin gasili pożar w Bożej Woli. Byli też obecni w gm. Wieliszew, gdzie płonęło 170 hektarów traw i krzaków.

W sobotę, 4 lipca o godz. 13.25 dyżurny legionowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze trawy na wysokości Bożej Woli. Na miejsce wysłano zastęp z JRG Legionowo oraz zastępy z OSP Jabłonna. Gdy druhowie przybyli na miejsce, zastali rozwinięty pożar 5 hektarów trawy i łąki przy wale przeciwpowodziowym.

Do pomocy wezwano zastępy z OSP Chotomów, OSP Janówek, OSP Krubin i OSP Skrzeszew. Działania gaśnicze polegały na rozwinięciu linii gaśniczych i podaniu prądów wody w natarciu na palącą się trawę i krzaki. Po ugaszeniu ognia cały teren ponownie został przelany wodą, którą wozami gaśniczymi dowożono z punktu czerpania wody w Suchocinie.

Wielki pożar u sąsiadów

W międzyczasie strażacy zostali poinformowani o kolejnym pożarze, tym razem w miejscowości Sikory w sąsiedniej gm. Wieliszew. Część zastępów została odesłana do walki z kolejnym pożarem, a zastępy z gm. Jabłonna dokończyły przelewanie i również alarmowo udały się do sąsiedniej gminy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fałszywe zgłoszenie

O godz. 21.21 wpłynęło ponowne zgłoszenie  o pożarze w Bożej Woli, ale na szczęście tym razem był to fałszywy alarm. Prawdopodobnie zgłaszający widzieli dym wydobywający się miejscami z pogorzeliska.

Jabłonna Dla Mieszkańców