Wspaniały jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie

Sobotnie popołudnie na długo zapadnie w pamięci sympatyków Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie. Uroczystość związana z 10-leciem nadania placówce imienia ks. Jana Twardowskiego przyciągnęła tłumy. Publiczność była pod wrażeniem programu artystycznego, a jedną z nagród zdobył lokalny dziennikarz.

dsc_0255 dsc_0275

Anna Czachorowska, dyrektor biblioteki może być dumna z organizacji wczorajszej uroczystości. Bez wątpienia jubileusz był dopięty na ostatni guzik. Codzienną pracę jabłonowskiej placówki docenili czytelnicy, którzy szczelnie wypełnili salę widowiskową w Domu Ogrodnika.

dsc_0248

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień w Gminnym Konkursie Literackim. Jak udało się nam ustalić, konkurs stał na wysokim poziomie i jury długo debatowało nad ostatecznymi wynikami. Jedną z nagród zdobył Jakub Janik, lokalny dziennikarz. Z twórczością laureatów można zapoznać się TUTAJ, natomiast z listą osób nagrodzonych i wyróżnionych TUTAJ.

dsc_0258 dsc_0345

Nie zabrakło również wspomnień dotyczących ks. Twardowskiego – patrona biblioteki. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, gdzie publiczność była pod wrażeniem występów m.in. Teresy Lipowskiej i Jarosława Chojnackiego.

dsc_0293 dsc_0273 dsc_0316 dsc_0343 dsc_0346

Jabłonna Dla Mieszkańców