Wójt zamyka 3 sale w przedszkolu! Co z dziećmi?

Po wykonaniu dodatkowych badań i pomiarów stanu technicznego budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie wyłączono z użytku trzy sale lekcyjne. Wójt Jarosław Chodorski prosi rodziców, żeby do 16 lutego pozostawili dzieci w domach. Wcześniej wnioski złożone do PINB określano jako „niefortunne” i nazywano donosami.

Dziś na stronie internetowej Urzędu Gminy pojawił się komunikat w sprawie zamknięcia 3 sal lekcyjnych.

Po wykonaniu dodatkowych badań i pomiarów stanu technicznego budynku Przedszkola Gminnego przy ul. Żeligowskiego 27 w Chotomowie, Urząd Gminy Jabłonna podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania 3 sal (grup 1,2,3). Zajęcia przedszkolne obecnie odbywają się w pozostałych salach.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodziców dzieci uczęszczających do placówki o zapewnienie, o ile istnieje taka możliwość, innych form opieki w tym tygodniu (tj. do 16 lutego). Prośba o pozostawienie dzieci w domu podyktowana jest koniecznością wyłączenia części obiektu z użytkowania, a w związku z tym ze zmniejszeniem powierzchni użytkowej. Dzieci, które zostaną przyprowadzone do przedszkola, zostaną objęte opieką.

Wszelkie dalsze informacje dotyczące placówki będą przekazywane przez oficjalne gminne kanały informacyjne oraz oficjalną stronę Gminnego Przedszkola w Chotomowie. Jednocześnie bardzo prosimy Państwa o obecność na spotkaniu informacyjnym poświęconym dalszemu funkcjonowaniu Przedszkola, które odbędzie się w czwartek 15 lutego o godzinie 19.15 w Domu Strażaka w Chotomowie. W trakcie spotkania przedstawimy Państwu proponowane lokalizacje, w których przedszkole będzie funkcjonowało tymczasowo do czerwca 2018 r.

Jarosław Chodorski
Wójt Gminy Jabłonna

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego utrzymującą w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dzieci i pracownicy muszą całkowicie opuścić budynek przedszkola do 25 kwietnia 2018 r. Wspomniana decyzja została wydana w związku z zawiadomieniem złożonym 26 października ub.r. do PINB przez radnego Adama Krzyżanowskiego.

Zawiadomienie złożone przez radnego nie było pozytywnie oceniane przez jabłonowskich samorządowców. Na styczniowej sesji działania A. Krzyżanowskiego określano jako „niefortunne”, natomiast 15 listopada ub.r. wójt Chodorski – podczas spotkania z rodzicami – pisma złożone do PINB nazywał donosami.

– Jestem zdumiony słowami pana wójta, który nazywa pisma do PINB donosami. Tak, skierowałem pismo do PINB, ponieważ jako profesjonalna i merytoryczna instytucja, może ocenić faktyczny stan przedszkola. Była to naturalna reakcja odnośnie informacji, która została przedstawiona na ostatniej sesji Rady Gminy na temat ekspertyzy dotyczącej stanu technicznego budynku. Pan Chodorski przez 5 miesięcy ukrywał wyniki ekspertyzy, mimo że powinien poinformować o nich radnych już w czerwcu. Będąc świadomym zagrożeń dla dzieci uczęszczających do przedszkola, nie miałem innego wyboru niż złożyć pismo do PINB. To była trudna decyzja, ale pozwoliła ona rozpocząć merytoryczną dyskusję nad rozwiązaniem problemu – mówił w listopadzie A. Krzyżanowski.

– Pan wójt ryzykował życie i zdrowie dzieci przez kilka miesięcy, nie informując rady. Po to był wniosek do PINB, ażeby wiarygodna instytucja zweryfikowała stan techniczny tego budynku. Chodziło o to, żeby tego tematu nie chować pod dywan – radny mówił na styczniowej sesji Rady Gminy.

Dzisiejsza decyzja wójta jest zatem potwierdzeniem zasadności złożenia zawiadomienia do PINB przez radnego.

Jabłonna Dla Mieszkańców