Na Osiedlu Przylesie powstanie świetlica dla mieszkańców?

Grupa mieszkańców chce, żeby na Osiedlu Przylesie w Jabłonnie powstała świetlica, z której będą korzystać dzieci, młodzież i seniorzy. Mimo że z roku na rok tzw. osiedla za obwodnicą rozrastają się, gmina zapomina o inwestycjach na tym terenie. Czy mieszkańcom uda się wywalczyć lokal?

Przy ul. Akademijnej w Jabłonnie SMLW stawia kolejne budynki mieszkalno-usługowe. Wśród okolicznych mieszkańców pojawił się pomysł, aby jeden z lokali wykorzystać na cele świetlicy wiejskiej. Odbyły się nawet wstępne rozmowy z Szymonem Rosiakiem, prezesem spółdzielni. Mieszkańcy chcieliby, żeby Urząd Gminy wykupił lub wynajął na dłuższy okres lokal o powierzchni ok. 60 metrów kwadratowych.

– Zależy nam na tym i jesteśmy w stanie sami go wyposażyć w meble, dywany czy inne urządzenia. Na osiedlu cały czas brakuje takiego miejsca i taka okazja jak teraz, może już nie trafić się. Gdyby gmina pozyskała lub wynajęła ten lokal, w wakacje moglibyśmy ruszyć pełną parą z programem dla dzieci. Osiedla rosną, przebywa dzieciaków, więc zróbmy coś dla nich. Lepszego miejsca już nie będzie. O powstaniu takiej świetlicy myślimy już od kilku lat – mówi z entuzjazmem Katarzyna Lulis-Rzeszut, mieszkanka osiedla.

Jak przyznaje p. Katarzyna, radni podchodzą pozytywnie do pomysłu mieszkańców. W rozmowy zaangażował się radny Adam Krzyżanowski, który spotkał się z prezesem Rosiakiem m.in. w sprawie lokalu. Temat poruszył też podczas posiedzeń komisji Rady Gminy. Prezes SMLW oraz grupa mieszkańców, jak zapowiedział przewodniczący Arkadiusz Syguła, zostaną zaproszeni w tej sprawie na obrady Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

– Gm. Jabłonna czerpie ogromne korzyści z osiedli znajdujących się za obwodnicą. Do gminnego budżetu są przecież odprowadzane spore podatki. Niestety nie działa to w drugą stronę, ponieważ inwestycje w tym rejonie Jabłonny są jedynie śladowe. Chcę pomóc, żeby to się zmieniło, a grupa rodziców uzyskała lokal na potrzeby aktywizacji tamtejszych mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. Myślę, że warto, ponieważ ci mieszkańcy działają bardzo prężnie – mówi radny Krzyżanowski.

Miejmy nadzieję, że już niedługo dzieci i młodzież będą mieć miejsce, gdzie będą wspólnie spędzać czas.

Jabłonna Dla Mieszkańców