Wójt rzuca słowa na wiatr?

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Jarosław Chodorski wyparł się słów, w których Urząd Gminy oskarżył dyrektorów szkół podstawowych o przekazanie błędnych danych do systemu informacji oświatowej.

W środę, 25 marca w Domu Ogrodnika odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. W trakcie obrad poruszono temat niższej o 2.200.471 zł subwencji oświatowej, którą otrzyma gmina. Wójt Chodorski nawoływał, aby nie wprowadzać mieszkańców w błąd, że trwają poszukiwania winnych zaistniałej sytuacji.

– Nie szukamy winnych, ponieważ to pan ich znalazł – odpowiedział radny Arkadiusz Syguła.

Następnie A. Syguła odczytał fragment naszego artykułu pt. „Jest decyzja. Gmina zadłuży się”, który opublikowaliśmy 11 marca 2015 r. Radny zacytował umieszczoną w nim wypowiedź Michała Smolińskiego, kierownika Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Gminy: – Dane zostały już zweryfikowane. W trakcie weryfikacji ustalono, że błędne dane przekazane do systemu informacji oświatowej wytworzone zostały na poziomie szkół, a następnie powielone przez pełnomocnika ds. kontaktów społecznych odpowiedzialnego za pracę Biura Spraw Społecznych.

Radny stwierdził, że taką odpowiedzią wójt podważył autorytet dyrektorów szkół.

– Nikt autorytetu pań dyrektor nie podważa. Nie szukamy też winnych, ani nie wyciągamy konsekwencji. Pan od pierwszej sesji cały czas porusza temat naszej lokalnej prasy, która pisze, co chce. Tego nie pisał Urząd Gminy, tylko prasa – odpowiedział radnemu wójt Chodorski.

Zachęcamy zatem naszych czytelników do zapoznania się z załączonym zdjęciem, na którym widnieje informacja udzielona “Jabłonnie Dla Mieszkańców” 10 marca przez Urząd Gminy. Znajduje się tam wypowiedź, której według J. Chodorskiego nie udzielił Urząd Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców