Wójt podsyca konflikt z radnymi

Najpierw zaatakował radnych w niedzielę, dzisiaj zrobił to po raz drugi. Wójt Chodorski obwinia opozycyjnych radnych o pomysł rezygnacji z dofinansowywania koncertów z serii “Pałacowe spotkania z muzyką”.

W niedzielę, 18 stycznia odbyło się kolejne “Pałacowe spotkanie z muzyką”. Od 13 lat częściowo organizowano je ze środków finansowych pochodzących z gminy, jednak teraz ma to się zmienić. Komisja Budżetowa nie zgodziła się, by urząd dokładał się rocznie w kwocie 30.000 zł do koncertów.

Jak tłumaczy Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy, radni chcą przeznaczyć tę kwotę na organizację Dnia dziecka na terenie gminy oraz doprowadzenie wodociągu do budynku Urzędu Gminy. W. Modzelewski zachęca Pałac w Jabłonnie, by jego dyrekcja postarała się poszukać pomocy u prywatnych sponsorów bądź wprowadziła “cegiełki”. Przewodniczący pyta, ilu mieszkańców Jabłonny, a ilu sąsiednich gmin czy Warszawy uczestniczy w koncertach. Co na to druga strona?

– Nasze koncerty i galeria sztuki są podstawą projektu realizowanego wspólnie z gm. Jabłonna od 13 lat, który tworzy przyjazny kulturze wizerunek gminy. Komisja kultury Rady Gminy podjęła decyzję o cofnięciu finansowego wsparcia na tego rodzaju przedsięwzięcia i uważa, że nasze koncerty są niepotrzebne. Mam nadzieję, że wsparcie pana wójta zmieni tę decyzję i pozwoli, żebym zaprosiła państwa za miesiąc na kolejne spotkanie – tłumaczyła publiczności podczas niedzielnego koncertu Magdalena Grzecka, dyrektor Pałacu w Jabłonnie.

– Planowaliśmy, żeby ta 13-letnia tradycja była kontynuowana, ale na tę chwilę grupa radnych zdecydowała inaczej. Decyzja nie jest jednak ostateczna, bo 28 stycznia odbędzie się sesja Rady Gminy, na której będzie uchwalany budżet. Zachęcam do mobilizacji i pomocy mi. Należy też podpisać się pod listą poparcia, ja to zrobię – mówił wójt Jarosław Chodorski.

Dzisiaj, tj. 21 stycznia wójt ponownie zaatakował opozycyjnych radnych, tym razem przy pomocy strony na Facebooku, której administratorami są pracownicy Urzędu Gminy. Na urzędowym kanale umieszczono link odsyłający do artykułu napisanego przez prywatną gazetę, dodano również komentarz: Czy „Pałacowe spotkania z muzyką” w Jabłonnie będą kontynuowane? Tematem zainteresowały się lokalne media, między innymi Gazeta Powiatowa.

Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego Urząd Gminy podsyca konflikt wójta z radnymi akurat teraz. “Przypadkowo” za kilka dni odbędzie się sesja budżetowa Rady Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców