Większy deszcz zalewa całą ulicę. Mieszkańcy od lat apelują o modernizację drogi

– Tak wygląda ta droga po każdym większym deszczu, kroniki pełne dokumentacji zdjęciowych zajmują na osiedlu już własny dom i powoli się urządzają – pisze p. Daniel ze Skierd. Mieszkańcy ulicy Kowalika w Skierdach, jeżeli po deszczu muszą wyjść z domu, a nie mają samochodu, po prostu zdejmują buty i idą przez rozlewisko.

Na terenie gm. Jabłonna większe deszcze zalewają nie tylko ulice w Chotomowie, ale również te położone we wsiach zachodnich. Powody do narzekania mają szczególnie mieszkańcy ul. Kowalika w Skierdach, którzy po ulewach często są odcięci od reszty miejscowości.

Test dla internautów

P. Daniel ze Skierd pokusił się o przygotowanie testu dla internautów, który umieścił na Facebooku po wczorajszym zalaniu drogi. Dotyczy on sposobu poruszania się po ul. Kowalika.

– W tej sytuacji kierujący łodzią podwodną nr 1: A) Powinien udzielić pierwszeństwa łodzi nr 2. B) Powinien wynurzyć się, pozwalając manewrem przedostać się na drugi koniec akwenu łodzi nr 3. C) Pozwala Kolumbowi odkryć kolejny kontynent pozdrawiając go sygnałami świetlnymi. D) Przepływa jako pierwszy. Co Państwo wybiorą? Pozdrawiamy Wójta serdecznie ze Skierd! – czytamy na jednej z grup na Facebooku.

Od lat bez reakcji urzędu

– Tak wygląda ta droga po każdym większym deszczu, kroniki pełne dokumentacji zdjęciowych zajmują na osiedlu już własny dom i powoli się urządzają. Może jakiś znak/witacz dla odwiedzających? Wenecja Jabłonny? Zalew Skierdowski? Mamy otwierać gastronomię dla przyjezdnych? – zastanawia się mieszkaniec Skierd.

– A co ma zrobić osoba która nie ma łodzi czy kajaka? Miałam przyjemność tamtędy dzisiaj iść. Nie było większego wyboru trzeba było zdjąć buty – dodaje p. Anita.

P. Daniel przyznaje, że z Urzędem Gminy kontaktuje się już od 2 lat po każdym zalaniu ulicy. Jego prośby o modernizację drogi nie spotykają się jednak z żadną reakcją.

fot. czytelnik / Facebook

Komentarze

 • 18 czerwca 2020 at 17:27
  Link

  Czy to jedyna taka droga? Przecież nie. Znam miejsca, gdzie bez takich burz sytuacja wygląda gorzej.

  Odpowiedz
  • 19 czerwca 2020 at 11:17
   Link

   Możliwe że nie jedyna,ale jak widać masakra.Ciekawe co na to Jarosław Chodorski?
   Rok temu był na tej drodze,oglądał,obiecał naprawę .Niedotrzymal słowa jest coraz gorzej.
   Nie możemy pozwolić, żeby ludzie odpowiedzialni za naszą gminę rzucali na lewo i prawo obietnicami bez pokrycia.zacznijmy być w końcu uczciwi.

   Odpowiedz
   • 19 czerwca 2020 at 15:40
    Link

    Obawiam się, że dotrzymywanie obietnic i uczciwość to wygórowane wymagania. Przecież Fryzjerczyk zawsze taki był, a wybory wygrał.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *