Zaatakował policjantów nożem kuchennym

Nietrzeźwy 42-latek zaatakował policjantów nożem kuchennym, kiedy ci przyjechali na interwencję domową. Agresor został obezwładniony i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu z polecenia dyżurnego, patrol mundurowych z Legionowa pojechał udzielić pomocy kobiecie zgłaszającej interwencję, która nie mogła sobie poradzić z awanturującym się pijanym konkubentem. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 42-latka. Mężczyzna był agresywny, w ręku trzymał nóż kuchenny, nie reagował na polecenia odrzucenia go i ruszył gwałtownie w kierunku mundurowych. Reakcja stróżów prawa była natychmiastowa i już po chwili agresor został obezwładniony. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu 42-latek przekonwojowany został do legionowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na najbliższe dwa miesiące. Podejrzanemu, za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/is / KPP Legionowo