Wichury przeszły nad Jabłonną i Chotomowem

W czwartkowe popołudnie strażacy mieli ręce pełne roboty. Silne wiatry w porywach nawet do 90 km/h powaliły drzewa w Chotomowie i Jabłonnie. Wiatr uszkodził również dach jednego z domów.

Wczoraj tuż przed godz. 16.00 na Mazowszu doszło do nagłego pogorszenia się pogody. Pojawiły się silne wiatry, które miejscami dochodziły nawet do 90 km/h. Na terenie naszej gminy nie obyło się bez szkód. Strażacy interweniowali w Jabłonnie i Chotomowie.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na ul. Pańskiej w Jabłonnie. Tam wiatr zerwał obróbkę dachową jednego z budynków. Blisko 5-metrowy kawałek zwisał na wysokości ok. 7 m. Strażacy z JRG Legionowo musieli zabezpieczyć miejsce zdarzenia i po wejściu na drabinę, przykręcić blachę wiertarką.

Między 15.48 a 16.47 straż pożarna wyjeżdżała do kolejnych alarmów. Kolejno na ul. Szkolną i Modlińską w Jabłonnie, Okólną w Chotomowie oraz ponownie Modlińską w Jabłonnie. W działaniach brały udział jednostki: OSP Jabłonna, OSP Chotomów i JRG Legionowo. Za każdym razem połamane drzewa pochylały się na drogę, budynek lub posesję.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Jabłonna