Tańsze bilety ZTM w 2. strefie!

Od 1 czerwca będziemy płacić mniej za bilety w ramach 1. i 2. strefy ZTM. Podczas dzisiejszej konferencji prezydent Warszawy zapowiedziała wprowadzenie zmian w taryfie przewozowej. Skorzystają na tym także mieszkańcy gm. Jabłonna.

– Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł. Komunikacja to właściwa alternatywa, na  podstawie biletów ZTM można przecież podróżować szybko i sprawnie. I to wszystkimi środkami transportu – mówiła dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Warszawa

Ponadto dotychczasowa oferta biletowa zostanie rozszerzona. W taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł. Będzie to duże ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy do tej pory musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasować jeden lub dwa kartoniki.

Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa).

Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres czasu). Bilety będą kodowane na specjalnych Warszawskich Kartach Miejskich lub będą dostępne w innej formie uzgodnionej z organizatorem.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. UM Warszawa / R. Motyl