Wezwał policję i zapomniał ukryć narkotyki

Legionowscy policjanci zostali wezwani do interwencji domowej. Skończyło się jednak na tym, że kłopoty ma mężczyzna, który… zaalarmował policję. 46-latek zapomniał ukryć narkotyki, które znajdowały się na szafce w kuchni. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Dyżurny komendy w Legionowie otrzymał zgłoszenie o kłótni między dwoma mężczyznami. Przybyli na miejsce mundurowi zastali jedynie zgłaszającego, drugi z mężczyzn wyszedł z mieszkania jak tylko dowiedział się o przyjeździe policji. 46-latek oświadczył, iż doszło do sprzeczki między nim a jego znajomym, który od kilku miesięcy przebywa u niego. Powodem nieporozumienia były kwestie finansowe.

Podczas interwencji uwagę policjantów zwróciła, stojąca na szafce kuchennej mała waga elektroniczna oraz metalowe pudełko. Postanowili sprawdzić jego zawartość. W środku znajdował się biały proszek, który po przebadaniu okazał się amfetaminą. Po sprawdzeniu kolejnych pomieszczeń mundurowi ujawnili również haszysz. Środki odurzające w ilości blisko ośmiu gramów zostały zabezpieczone, a 46-latek trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania mężczyzna w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 46-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo